15:03 22.06.2020

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

2 хв читати

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Лише 15% громадян добре знають Конституцію України, заявляє голова соціологічної компанії Active Group Олександр Позній.

"Ми запитали, чи читали ви Конституцію України, на що отримали таку відповідь - 15% сказали, що уважно читали і добре її знаю", - розповів Позній на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок у Києві.

За його словами, під час телефонного опитування, проведеного Active Group із 7 до 9 червня, було опитано 1 236 респондентів у всіх регіонах України, крім окупованих територій та Криму. Дослідження репрезентативне за віком, статтю та місцем проживання. Помилка вибірки не перевищує 2,8%.

Згідно з дослідженням, 42,3% респондентів читали лише окремі положення Основного закону, 24,1% "щось колись читали, але на сьогодні вже не пам'ятають", 16,8% не читали, а 1,8% не змогли відповісти.

При цьому, 81,6% опитаних вважають, що Конституцію треба знати (48% - треба знати обов'язково, 33,6% - швидше мають знати).

4,3% респондентів вважають, що Конституцію скоріше не мають знати, 2,3% вважають, що її взагалі не треба знати, а 11,8% не змогли відповісти на запитання.

51,6% опитаних не стикалися з ситуацією, коли незнання положень Конституції завдало їм труднощі або проблеми. 16,1% - стикалися з такою ситуацією, а 23% - можливо стикалися, але не впевнені, 9,3% не змогли відповісти на запитання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відсутність домовленостей Байдена та Путіна щодо України - краще, ніж домовленості на користь Росії, - політолог

Постковідну реабілітацію необхідно розпочинати ще під час хвороби - думка

Правозахисники вимагають виключення деяких людей, яких вважають помилково внесеними до санкційних списків рішенням РНБО від 14 травня 2021 року

Майже половина українців користуються українською мовою в побуті - опитування

До ВР точно проходять "Слуга народу", "ОПЗЖ", "ЄС", "Батьківщина" - опитування

"Голос" планує 14 червня зареєструвати у ВР пакет законопроектів для боротьби з олігархами

Байден і Путін у Женеві домовлятимуться про правила конфронтації США та РФ, зокрема стосовно України - політологи

У столиці створили "Рух ветеранів Києва"

Держбанки не готові фінансувати ВДЕ-генерацію за "зеленим" тарифом до врегулювання ситуації з платежами

Можливості безпечної реінтеграції тимчасово окупованих територій України мають опрацьовувати суспільство й держава вже сьогодні - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА