14:47 23.06.2020

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

3 хв читати

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Ухвалений Верховною Радою 4 червня так званий закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, є недосконалим і ухвалений більше для піару, вважає екс-прокурор військової прокуратури, адвокат Ігор Сєрков.

"Я вважаю, що цей закон не матиме тих позитивних наслідків, того ККД, на який розраховують деякі правоохоронці, чиновники та деякі громадяни України. На мій погляд, закон досить аморфний, сирий і певною мірою недосконалий. Він ухвалений більше для піару і відіграватиме роль такого "весільного генерала", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Сєрков зазначив, що законодавець ввів у цивільний ужиток поняття "злодій у законі", чим фактично держава "якоюсь мірою легалізувала злочинних авторитетів і звела їх у ранг якихось лідерів злочинного світу". "На мій погляд, законодавець не прописав механізму доведення складу злочину під назвою "злодій у законі", - зазначив він.

Говорячи про приклад Грузії, Сєрков пояснив, що злодії в законі становили загрозу не лише для криміногенної ситуації в цій країні, а й для політичної та економічної стабільності держави, тому ухвалення відповідного закону і боротьба з ними в часи президентства Міхеіла Саакашвілі було своєчасним і непогано спрацювало.

"Завдяки ньому вдалося дезорганізувати вплив грузинських "авторитетів" на криміногенну, політичну та економічну ситуацію в країні, а бюджет шляхом конфіскації їхнього майна суттєво поповнився. В Україні немає як таких українських злодіїв у законі, а якщо є, то переважно це приїжджі особи. Наприклад, "Гарик Одеський", "Олександр Дніпропетровський". Їхній вплив на криміногенну ситуацію, економічне та політичне життя України невеликий. У нас більше проблем від вуличної злочинності: крадіжок, грабежів, розбоїв", - наголосив він.

Прокурор прокуратури Київської області Казбек Тедеєв зазначив, що правоохоронці не повинні знімати з себе відповідальність у тому, що скривджені, потерпілі громадяни, які не отримують підтримки від правоохоронних органів у захисті від інших злочинців, нерідко звертаються до тих самих злодіїв у законі.

Також, на його думку, є проблема і у зв'язку з судовою реформою, оскільки в таких судах, як, наприклад, Печерський і Шевченківський, є великий некомплект стосовно суддів, і люди роками не можуть отримати рішення у їхніх справах.

Говорячи про закон, Тедеєв назвав його певною мірою дискримінаційним. "Ми ловимо злочинця, він говорить, що злодій у законі, і далі що? У нього спосіб життя такий. Потрібно довести причетність його до того чи іншого злочину. Притягати до відповідальності людей лише за те, що вони називають себе злодіями в законі, це дискримінація, на мою думку", - пояснив він.

Директор юридичної компанії "Аргумент" Богдан Кушнір вважає, що законопроект про злодіїв у законі є популістським, і в ньому навіть фактично немає визначення "злодія в законі". "Фактично у нас є скелет якогось майбутнього закону, який уже протягнули і намагаються затвердити, щоб він почав працювати. На мою думку, це буде лише окрема стаття, щоб заробити гроші із затриманих", - зазначив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Корецький не має наміру звільнятися з ДБР і переконаний, що в більшості проваджень стосовно Порошенка немає перспективи

До ВР упевнено проходять 4 партії - соцопитування

Нардеп Деркач оприлюднив нові записи розмов із голосами, схожими на голоси Байдена й Порошенка, на тему подій у Криму

У Києві оприлюднено записи розмов із голосами, схожими на голоси Порошенка та Путіна

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

"Міроіл" вважає непрозорою закупівлю "Укрзалізницею" мастильних матеріалів і скаржитиметься до прокуратури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА