15:42 18.08.2020

Понад 40 професійних медасоціацій готуються відродити Федерацію громадських медоб'єднань України

2 хв читати

Київ. 18 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 40 професійних медичних асоціацій готуються відродити створену в 1998 році Федерацію громадських медичних об'єднань України (ФГМОУ) для участі медспільноти у вирішенні актуальних питань розвитку системи охорони здоров'я.

Як повідомив президент ФГМОУ В'ячеслав Камінський у вівторок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", перший з'їзд ФГМОУ відбудеться в Києві 28 серпня.

"Ми хочемо об'єднати зусилля для взаємодії між Верховною Радою, профільним парламентським комітетом, Мінохорони здоров'я та наявними в Україні професійними лікарськими асоціаціями, щоб отримати право на участь у створенні та впровадженні єдиних стандартів надання медичної допомоги, соціального захисту медичних працівників", - сказав він.

Камінський при цьому зазначив, що "ФГМОУ ґрунтується на тих організаціях, які заснували федерацію". "Тоді їх було 54, нині це 41 організація. Федерація модернізується і відкрита всім професійним медичним об'єднанням", - сказав він.

За словами Камінського, діяльність федерації буде спрямована, зокрема, на участь у вирішенні актуальних питань профорієнтації, профосвіти та працевлаштування медиків, зокрема за кордоном, упровадження конкурсної системи професійного та посадового розвитку, підтримку розвитку медичної науки, практики та медичної освіти, а також координацію і регулювання альтернативних методів і моделей приватної медицини шляхом створення, впровадження і розвитку громадсько-державної системи ліцензування медичної діяльності.

Камінський також повідомив, що одним із напрямів діяльності ФГМОУ буде впровадження механізму індивідуальної ліцензії лікаря, проте він наголосив, що цей напрям не є основним для діяльності федерації.

"На сьогодні важливих, визначальних питань досить багато. Питання ліцензування або переатестація лікарів - це не основні питання", - сказав він.

У свою чергу член ФГМОУ Микола Проданчук зазначив, що "федерація поставила завдання не просто підтримати своїх членів - професійні асоціації, а й максимально сприяти прийняттю і впровадженню закону про самоорганізацію медичних професій".

За свого боку член ФГМОУ, народний депутат VIII скликання Верховної Ради Ірина Сисоєнко наголосила, що федерація, будучи громадською організацією, що об'єднує громадські професійні організації, "розпочне обговорення з медичною громадськістю цього майбутнього закону".

Вона також зазначила, що ФГМОУ ініціюватиме створення реєстру лікарських помилок.

"Це безцінна інформація, дані, на основі яких має розвиватися навчання лікарів і медиків. На жаль, в Україні поки що такого реєстру немає", - сказала вона.

При цьому генеральний секретар ФГМОУ Андрій Ткаченко наголосив, що у своїй діяльності федерація спиратиметься на міжнародний досвід.

"Усе, що робитиме ФГМОУ, усе це ґрунтуватиметься на міжнародних нормах і стандартах", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

Зеленський очолює президентський рейтинг із 28% - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА