14:40 11.09.2020

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ Кошель

2 хв читати

Київ. 11 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Технологія "виборчого туризму", коли кандидат за матеріальні блага мотивує виборців з одного населеного пункту змінювати своє місце реєстрації на те, де він висувається в місцеві органи влади, може спотворити результати виборів в окремих громадах, заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

"Для прикладу: в громаді Кароліно-Бугаз Одеської області кількість виборців зросла на 5%. Реально, 5% - це дуже велика кількість. Уявімо, що на виборах буде явка 50%, і це означає, що ці 5% стануть 10% виборців. І ці 10% виборців можуть проголосувати за одного з кандидатів або за одну з політичних сил. Полюс 10% до реальних показників кандидата - це фактично один із ключових рецептів для перемоги. Тому ми вважаємо, що технологія "виборчих мігрантів" або "виборчих туристів" може реально спотворити результати виборів в окремих громадах", - сказав Кошель на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Проте, за словами голови КВУ, ця технологія залишає свої "сліди": "Людей, як правило, мотивують фінансами для того, щоб вони на першому етапі змінювали виборчу адресу, друге - щоб вони в день виборів централізовано приїхали на дільниці і проголосували. І тому таких слідів, зокрема фінансових, буде багато".

Кошель зазначає, що наразі важливо, щоб до 25 жовтня (дня проведення місцевих виборів в Україні - ІФ) Міністерство внутрішніх справ завело кілька результативних справ і розкрило махінації зі зміною виборчої адреси за гроші.

"Я хочу наголосити, що в разі, якщо кількість таких "туристів" буде невеликою - 50-100 осіб, то відстежити таку технологію буде доволі складно. Тому ми вимушені констатувати, що, очевидно, така технологія може вплинути на результати волевиявлення", - додав голова Комітету виборців України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Громадські організації виступають проти запропонованого профільним комітетом ВР законопроекту про самоврядування медпрофесій

Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

Нардеп Деркач знову стверджує про зовнішнє управління Україною з боку США і про пов'язану з цим корупцію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА