14:36 18.09.2020

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

2 хв читати

Київ. 18 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко застерігає від маніпуляцій соціологією на майбутніх місцевих виборах в Україні.

"Попри те, що я 25 років займаюся соціологією, якби мені треба було зараз зробити загальнонаціональне дослідження, я побоявся б двох ворогів. По-перше, дуже складно зробити цю вибірку. А друге - мафіозність соціологічних служб не поступається сьогоднішній мафіозності податківців або суддів. Чому це сталося? Для мене це теж загадка, тому що люди непогані, але маніпулювати відразу чотирма-п'ятьма цифрами першого списку - це фантастика. І ми, звісно, зараз побачимо на місцевих виборах божевільне маніпулювання соціологією", - сказав він на круглому столі на тему "Основні обставини поточного політичного сезону в Україні" в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві в п'ятницю.

Водночас керівник аналітичного центру "Третій сектор", політтехнолог Андрій Золотарьов звернув увагу на те, що партії використовують соціологію як політичну пропаганду, на відсутність точної демографічної вибірки.

"Усі намагаються подати, що соціологія - це "продажна дівка політтехнологів". Але насправді потрібно питання ставити "батькам-власникам" нашої політики, які цих соціологів силують, відверто кажучи, і спокушають справді величезними сумами за те, щоб організувати цей "фургон з оркестром" і використати соціологію, як інструмент політичної пропаганди. Та партія, яка сьогодні заполонила бордами всю країну... наприклад, на мене виходили з пропозиціями озвучити, що вона вже за 5% вийшла, тоді як соціологічно це абсолютно не б'ється. Тому в соціології справді біда, хоч би тому, що ми досі навіть не маємо точної демографічної вибірки. В Західній Україні, фактично, відсутня до третини населення від даних останнього перепису: люди поїхали на заробітки, померли, й точної картини немає. Плюс - люди добре навчилися брехати. Коефіцієнт брехні виміряти практично неможливо", - пояснив Золотарьов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА