15:34 18.09.2020

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

2 хв читати

Київ. 18 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і бути використана як технологія для зриву виборів на деяких виборчих дільницях, заявив керівник аналітичного центру "Третій сектор", політтехнолог Андрій Золотарьов.

"Чинник коронавірусу може дуже серйозно вплинути на явку. Переваги отримають ті, хто має організований контингент виборців... Я думаю, що може спрацювати гібридний чинник впливу на вибори - коронавірус. Елементарна технологія: коли один член комісії заявляє про те, що він хворий на коронавірус, навіть просто робить довідку - все, комісії немає. Враховуючи те, що в Дніпрі, наприклад, улаштували масові гуляння, і цього тижня, порівняно з Кривим Рогом, захворюваність коронавірусом у Дніпрі вища вп'ятеро, це комусь карт-бланш. Така технологія набуде поширення", - сказав Золотарьов на круглому столі на тему "Основні обставини поточного політичного сезону в Україні" в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві у п'ятницю.

У цьому контексті Центральній виборчій комісії України варто розробити алгоритм, як діяти, якщо буде спроба просто зірвати роботу деяких територіальних виборчих комісій, зазначив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Це давня технологія, вона й раніше використовувалася, а тепер з'явився новий привід, новий інструмент, як це робити. До речі, в ЦВК уже звернули увагу на це. Вони побоюються саме таких зривів. Думаю, що їм потрібно виробити алгоритм, як діяти в таких ситуаціях, якщо буде спроба просто зірвати роботу деяких територіальних виборчих комісій", - наголосив він.

Фесенко зазначив, що нова хвиля епідемії COVID-19 - це головний чинник невпевненості, який впливатиме і на економічну, соціальну, психологічну та політичну ситуацію в країні.

Явка на місцевих виборах в Україні в жовтні очікується на мінімальному рівні, додав експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.

"Традиційно, на місцевих виборах явка менша, ніж на парламентських і президентських. Враховуючи, що ми маємо епідемію, ... явка очікується мінімальна. І що дуже важливо: багато партій сильно здивуються. Зараз у них соціологія пристойна, але коли старше покоління не прийде на вибори (і плюс ці COVID-технології, які застосовуватимуться на них), тому можливі дуже серйозні сюрпризи саме внаслідок того, що багато людей на вибори не прийдуть. Я мушу прогнозувати, що на деяких дільницях вибори можуть бути визнані такими, що не відбулися, саме через те, що не буде комісій", - сказав Матвієнко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вантажовідправники вважають за доцільне запровадити держпрограму з підтримки нацвиробника вагонів за участю всіх зацікавлених сторін

Частка ринку нелегальних сигарет в Україні за 8-міс.-2020 зросла до 6,9% - JTI

До виборів створено програму для аналізу процесу голосування в режимі реального часу

МОЗ має намір побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок

Конфлікт між центром та регіональними елітами у майбутньому може призвести до федералізації України - думка

Зеленському потрібне опитування 25 жовтня для створення порядку денного кампанії "Слуги народу" на дострокових виборах до ВР - думка

"Безпечний вибір": волонтери звернулися до кандидатів у мери з ініціативою забезпечити киян масками на виборах

Наявність сучасних засобів опломбування у виборчих комісіях гарантує чистоту виборчого процесу - КВУ

У КВУ занепокоєні криміналізацією виборчого процесу на місцевих виборах

Технологія клонів, яку використовують на місцевих виборах, може зруйнувати виборчу кампанію - Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА