15:02 24.09.2020

Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

2 хв читати

Київ. 24 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Звільнення від програмних РРО (фіскальних касових апаратів) приведе до тінізації частини аптечного ринку та обігу фальсифікованих лікарських засобів, вважає директор громадського об'єднання "Аптечна професійна асоціація України" Володимир Руденко.

"До ВР внесли законопроекти №3853/1 і №3853/2, які хочуть нівелювати все те, що почало працювати в державі, і створити прецедент, коли частина ринку піде в тінь. Наша асоціація не підтримує ці законопроекти, й ми офіційно просимо депутатів не підтримувати їх", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За його словами, зобов'язання аптек використовувати РРО з 1 січня 2020 року позитивно позначилося на ринку та скоротило обіг фальсифікатів. "У січні 2019 року внесли зміни до законодавства, якими зобов'язали всіх суб'єктів господарювання впровадити роздрібну торгівлю лікзасобів із використанням касових апаратів і видавати фіскальні чеки. Ці зміни дуже позитивні. Впровадження повної фіскалізації посилить контроль за діяльністю інтернет-аптек, спростить роботу фіскальним органам, Держлікслужбі, й від цього виграють споживачі", - сказав Руденко.

"За інформацією Держлікслужби, на сьогодні кількість фальсифікованих лікзасобів значно скоротилася. Адже лише в разі наявності фіскального чека пацієнт, який отримав неякісні лікзасоби, може довести, що купив їх у тому чи іншому аптечному закладі", - додав він.

Окрім цього, глава асоціації наголосив, що до впровадження законів про програмні РРО "ситуація сприяла збуту неякісних фальсифікованих лікзасобів, поширенню "сірого" імпорту".

"Згідно з різними джерелами, в Україні до 10% обігу лікзасобів - фальсифікат, 80% з них реалізовуються через інтернет і через суб'єктів господарювання без касових апаратів", - додав Руденко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вантажовідправники вважають за доцільне запровадити держпрограму з підтримки нацвиробника вагонів за участю всіх зацікавлених сторін

Частка ринку нелегальних сигарет в Україні за 8-міс.-2020 зросла до 6,9% - JTI

До виборів створено програму для аналізу процесу голосування в режимі реального часу

МОЗ має намір побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок

Конфлікт між центром та регіональними елітами у майбутньому може призвести до федералізації України - думка

Зеленському потрібне опитування 25 жовтня для створення порядку денного кампанії "Слуги народу" на дострокових виборах до ВР - думка

"Безпечний вибір": волонтери звернулися до кандидатів у мери з ініціативою забезпечити киян масками на виборах

Наявність сучасних засобів опломбування у виборчих комісіях гарантує чистоту виборчого процесу - КВУ

У КВУ занепокоєні криміналізацією виборчого процесу на місцевих виборах

Технологія клонів, яку використовують на місцевих виборах, може зруйнувати виборчу кампанію - Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА