20:13 24.09.2020

Громадські організації виступають проти запропонованого профільним комітетом ВР законопроекту про самоврядування медпрофесій

3 хв читати

Київ. 24 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Низка громадських організацій виступила проти запропонованого парламентським комітетом здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування законопроекту про самоврядування медичних професій в Україні (законопроект №2445-д).

"У попередніх скликаннях Верховної Ради були зареєстровані законопроекти, які стосуються лікарського самоврядування, проігнорувати повністю напрацювання лікарської громадськості комітет не міг, тому створив робочу групу, яка мала доопрацювати їх", - сказав президент Всеукраїнського лікарського товариства, заступник голови комітету охорони здоров'я минулого скликання парламенту Олег Мусій на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Він зазначив, що "з лютого до липня щось сталося в парламентському комітеті, і жодна наша пропозиція не була врахована".

За словами Мусія, зареєстрований законопроект №2445-д, зокрема, передбачає "перекладання на лікарів численних державних функцій, а також фінансового навантаження щодо ведення держреєстрів, розробки протоколів і стандартів лікування, розгляду скарг пацієнтів, страхування відповідальності лікарів".

"Усе, з чим не впоралося МОЗ, хочуть передати самоврядуванню, залишаючи при цьому контроль за МОЗ і парламентським комітетом", - сказав він.

Мусій наголосив, що законопроект створює ризики залучення до самоврядування медичних професій "кишенькових псевдоорганізацій", які будуть підконтрольні МОЗ і парламентському комітету.

"Знайдуться всякі псевдопацієнти України або псевдогромадські організації, які створюються для комерційних інтересів. Уявіть собі, яку організацію, підконтрольну пану Радуцькому і МОЗ, вони хочуть створити для обстоювання власних комерційних інтересів", - сказав він.

У свою чергу президент Асоціації стоматологів України Ірина Мазур зазначила, що "стоматологи не підтримають цього законопроекту".

Президент Національної лікарської ради України Костянтин Надутий зауважив, що в разі ухвалення законопроекту "хтось заплатить за те, за що не хоче платити держава", і ці витрати будуть включені в тарифи на медпослуги, які оплачуються через НСЗУ з держбюджету.

"Ми хочемо платити за розробку стандартів лікування? Це дуже дорога історія, дуже дорога. У всьому світі вона фінансувалася державою. Ми хочемо платити за страхування професійної відповідальності лікарів? Ми готові оплачувати історію, коли комусь хочеться заробити гроші на високомаржинальній схемі впровадження нового виду обов'язкового страхування, тому що кожен із нас заплатить - лікар заплатить, кінцевий споживач заплатить. Усі пацієнти країни заплатять за цю витівку комітету Верховної Ради", - сказав він.

Президент Асоціації гінекологів-ендокринологів України Тетяна Татарчук назвала неприпустимим передбачене законопроектом ухвалення "п'яти етичних кодексів для різних медичних професій".

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування створив робочу групу для доопрацювання законопроекту про самоврядування медичних професій (№2445). Робочу групу очолив один із його авторів - народний депутат Артем Дубнов.

Законопроект №2445, зокрема, передбачав законодавче закріплення та врегулювання професійного самоврядування медпрофесій, а також створення трьох органів професійного самоврядування: лікарської палати (до неї увійдуть усі лікарі, окрім стоматологів), стоматологічної та палати медичних фахівців (молоді фахівці з медосвітою, бакалаври, що мають право на здійснення медичної діяльності). Палати надаватимуть/відкликатимуть ліцензію на здійснення медичної діяльності.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вантажовідправники вважають за доцільне запровадити держпрограму з підтримки нацвиробника вагонів за участю всіх зацікавлених сторін

Частка ринку нелегальних сигарет в Україні за 8-міс.-2020 зросла до 6,9% - JTI

До виборів створено програму для аналізу процесу голосування в режимі реального часу

МОЗ має намір побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок

Конфлікт між центром та регіональними елітами у майбутньому може призвести до федералізації України - думка

Зеленському потрібне опитування 25 жовтня для створення порядку денного кампанії "Слуги народу" на дострокових виборах до ВР - думка

"Безпечний вибір": волонтери звернулися до кандидатів у мери з ініціативою забезпечити киян масками на виборах

Наявність сучасних засобів опломбування у виборчих комісіях гарантує чистоту виборчого процесу - КВУ

У КВУ занепокоєні криміналізацією виборчого процесу на місцевих виборах

Технологія клонів, яку використовують на місцевих виборах, може зруйнувати виборчу кампанію - Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА