12:57 02.10.2020

Рада Європи вітає основні положення закону про столицю - рекомендації

2 хв читати

Київ. 2 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Рада Європи надала свої рекомендації до проекту закону №2143-3 "Про Київ - столицю України", в якому розглянута відповідність тексту закону Європейській хартії місцевого самоврядування та рекомендаціям Комітету міністрів РЄ, повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради.

"Основні зміни, що вносяться цим законопроектом (відокремлення виконавчих органів міста Києва та Київської міської державної адміністрації, створення напівавтономних районних рад, що обираються прямим голосуванням, та запровадження механізму нагляду за законністю їхньої діяльності) слід вітати, як зазначено у висновках CEGG/LEX(2019)4 та CEGG/LEX(2019)5", - йдеться у висновку Ради Європи.

Згідно з текстом законопроекту, міський голова втратить право голосувати за рішення Київради, а повноваження Київської міської державної адміністрації буде передано градоначальнику зі збереженням за керівником КМДА функцій контролю виконання норм законодавства і права оскаржувати в судовому порядку рішення міської ради.

КМДА, як зазначено в законопроекті, має бути перейменовано і реорганізовано в Київський магістрат - виконавчий орган Київради. Водночас у тексті документа немає інформації про утворення нової міської державної адміністрації, йдеться у звіті РЄ.

Також проект закону передбачає створення районних рад, депутатів яких обиратимуть прямим голосуванням. За словами народного депутата фракції "Слуга народу" Дмитра Гуріна, який є одним з авторів документа, в столиці буде проведено адміністративно-територіальну реформу зі зменшенням території районів міста та зі збільшенням їх кількості.

Окрім цього, депутати Київради отримуватимуть грошову компенсацію за свою діяльність, розмір якої визначатиме міська рада. "Бюджет Києва - $2 млрд. Якщо депутатам не платять городяни, то це робитиме хтось інший", - сказав Гурін під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

У Раді Європи називають відокремлення посад голови КМДА та мера столиці прямою забороною на поєднання цих посад, а передачу виконавчих функцій міській владі - дуже позитивним кроком.

РЄ рекомендує парламенту юридично встановити, щоб виконання Київським магістратом рішень, ухвалених під час здійснення власних законних повноважень, не підлягало нагляду щодо приналежності/доцільності з боку голови КМДА. Також рекомендовано встановити, що всі акти, які стосуються міської влади, прийняті головою міськадміністрації, включно з наказами та приписами, можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Водночас із закону рекомендують прибрати положення, які є занадто детальними і надмірно обмежують повноваження міської влади, включно з положенням про внутрішню структуру міської влади, про заступників міського глави і головного архітектора міста, про ратуші.

У Раді Європи радять переглянути положення, що ускладнюють загальні правові норми, а саме - про міжмуніципальне співробітництво (процедура погодження і підписання договорів про співробітництво територіальних громад), про просторове планування (регулярність внесення змін до стратегічних документів розвитку просторового планування міста Києва) тощо.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Диджитал-інструмент "Карта руйнувань" оприлюднив дані 1500 постраждалих через війну об'єктів в Україні

"Реєстр руйнувань" буде запущено в червні – заступник міністра інфраструктури

Травми репродуктивної системи становлять до 5-6% поранень військовослужбовців - експерти

Собівартість будівництва житла за проєктом "Байден" становитиме $750/кв. м – Академія будівництва України

Блокування на розрахункових рахунках Мегабанку близько 0,5 млрд грн коштів "Укренергомашин" може зірвати модернізацію ДніпроГЕС - Суботін

Надходження на коррахунок Мегабанку з початку війни становлять 1,2 млрд грн

Благодійний фонд МХП спрямує 3,5 млн грн на гранти малим підприємцям в 11 областях України

Україні варто знизити податкове навантаження на фонд оплати праці до 10% замість скорочення корпоративних податків - думка

ІТ-містечко планують побудувати на Львівщині на території 8 га

КНУБА готуватиме бакалаврів за скороченою трирічною програмою

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА