13:12 22.10.2020

Вантажовідправники вважають за доцільне запровадити держпрограму з підтримки нацвиробника вагонів за участю всіх зацікавлених сторін

3 хв читати

Київ. 22 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Вантажовідправники вважають за доцільне запровадити державну програму з підтримки національного виробника вагонів, в обговоренні якої взяли б участь усі зацікавлені сторони, заявив віце-президент "Союзу хіміків України" Ігор Гольченко під час обговорення проекту Мінінфраструктури щодо обмеження термінів експлуатації вагонів із перевищенням нормативного терміну служби.

"Ми розуміємо необхідність оновлення вагонного парку, тому що це питання безпеки. Але ми говоримо: якщо ця програма спрямована на те, щоб підтримати вітчизняне машинобудування, яке в занепаді, й домогтися безпеки на залізниці, то слід розглянути питання про те, щоб заміна відбувалася за рахунок українського виробника, щоб не вийшло так, що ми змінимо вагонний парк за рахунок іноземного виробника. Тоді вийде і навантаження на вантажовідправників, і машинобудівникам ми не допоможемо. Тому тут йдеться про держпрограму, де взяли б участь в обговоренні всі зацікавлені сторони", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

На думку Гольченка, під час реалізації цієї програми слід було б іти поетапно: розробити пілотний проект, вивчити приклад "Укрзалізниці", перевірити стан приватного парку вагонів.

"Наша пропозиція наступна: робити такі кроки з підтримки, які ми розуміємо. Ми пропонуємо робити цю програму комплексною. Не просто обмежити термін служби вагонів і все, а подивитися, який ефект вона принесе, і подивитися, щоб суміжні галузі теж виграли... Упевнений, ми можемо знайти консенсус, але просто взяти й обмежити - це не державний підхід. І його потрібно переглянути", - наголосив він.

У свою чергу голова асоціації "Укрцемент" Павло Качур додав, що вимога року випуску до вагонів є нелогічною, передусім необхідно враховувати їхній технічний стан.

"В Україні нині 7,5 тис. вагонів-цементовозів, включаючи і вагони УЗ, і вагони приватних компаній. Найбільший ризик "Укрзалізниці" - з терміну експлуатації вагонів. Якщо слідувати проекту наказу, який готує Мінінфраструктури, УЗ сама собі створить проблеми. Тому що власних цементовозів у них не вистачає. Тільки 1 167 цементовозів стоять виведеними з експлуатації через техстан. Нам хотілося б, щоб це рішення було проаналізоване й прораховане, а не робило перекоси. Дуже нелогічною і незрозумілою є вимога року випуску. Насамперед важливо для безпеки його техстан, а не рік випуску", - сказав він.

"За підсумком сьогоднішнього засідання ми узгодимо спільний лист на прем'єр-міністра України, міністра інфраструктури, міністра економіки з викладом нашої точки зору", - повідомив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

За його словами, позиція вантажовідправників полягає в тому, щоб будь-яке оновлення вагонного парку відбувалося без створення дефіциту на ринку і зачіпання інтересів промисловості.

"Для піввагонів 33 роки, які нині обговорюють, - це компромісний варіант. З іншого боку - цей термін не має скорочуватися в найближчі роки, оскільки будь-яке його скорочення призведе до дефіциту", - зазначив Каленков.

Він також повідомив, що вантажовідправники категорично виступають за пріоритезацію безпеки руху, за те, щоб всі технічні вимоги дотримувалися у належний спосіб і всі ремонти відбувалися на сертифікованих потужностях.

Як повідомлялося, на початку жовтня 2020 року Федерація роботодавців транспорту України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням забезпечити зважений підхід до продовження наднормативного терміну використання вагонів.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні стався рестарт протестних рухів, деякі політики вже розпочинають підготовку до виборів президента - політологи

"Укроборонпром" планується ліквідувати у 2021 році, його трансформацію обговорить РНБО - голова держконцерну

Необхідно відновити роботу Комісії зі стратегічного партнерства Україна-США - експерт

Арестович не виключає ще одного обміну утримуваними до кінця року

Посаду спецпредставника Держдепу США з питань України буде повернуто - Арестович

"Укроборонпром" планується ліквідувати у 2021 році, його трансформацію обговорить РНБО - голова держконцерну

Найбільше українці довіряють ветеранам АТО, волонтерам, армії та лікарям - опитування

Майже дві третини українців вважають, що країна не зможе сама впоратися з епідемією COVID-19 - опитування

"Слугу народу" готові підтримати на виборах до ВР 25,9% українців, "ОПЗЖ" - 22,1%, "Євросолідарність" - 15,9%, "Батьківщину" - 9,1% - опитування

Другий тур виборів мерів 22 листопада у низці міст відбувся відповідно до стандартів, але в п'яти містах застосовувалися технології підкупу виборців - КВУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА