Інтерфакс-Україна
15:02 09.12.2020

Якщо держоборонзамовлення не буде виконано, ЗСУ на два-три роки можуть залишитися без зброї - експерт

2 хв читати

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Якщо державне оборонне замовлення (ДОЗ) не буде виконано протягом декількох місяців, Збройні сили України можуть на два-три роки залишитися без зброї, повідомив голова ГО "Безпека та взаємодія в Україні" Семен Кабакаєв.

"Якщо протягом цих декількох місяців ми не виконуємо державне оборонне замовлення - ми розуміємо, що ДОЗ формується рік, потім ще рік виконується, і два роки, в нашому випадку з тим керівництвом Міністерства оборони паном Тараном і паном Хомчаком ми можемо дотягнути це до двох років, - фактично від двох до трьох років армія, Збройні сили, Міністерство оборони можуть залишитися без зброї", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у Києві в середу.

Кабакаєв уточнив, що має на увазі закупівлю комплексів "Нептун", "Вільха" і "Вільха-М". Крім того, за його словами, замість закупівлі українських установок "Богдана" та розвитку оборонно-промислового комплексу України, були закуплені закордонні установки "DANA".

"Треба розуміти, що якщо цього року Держава Україна в особі Міністерства оборони, Генерального штабу та Збройних сил не закупить за тими державними гарантіями, які закладені на закупівлю озброєння, то ми втрачаємо понад 10 млрд державних гарантій, вони фактично "згорять". Тобто ми не зможемо закупити ні озброєння, ні ракети, ні міни, ні патрони - нічого. Тобто гроші "згорять", і з наступного року нам доведеться в нове державне оборонне замовлення закладати ті самі речі. І водночас воїни на фронті не отримуватимуть те, що вони просили, армія залишиться без того, що вони замовляли", - зазначив експерт.

Кабакаєв наголосив, що головні люди, які відповідальні за зрив державного оборонного замовлення в країні - це верховний головнокомандувач Володимир Зеленський, міністр оборони Андрій Таран та головнокомандувач Руслан Хомчак.

"Коли він призначав пана Тарана (це був публічно відкритий захід), він говорив панові Хомчаку, що за пана Тарана вся відповідальність лежить на Руслані Борисовичу. І тепер дуже дивно спостерігати, що цей м'яч кидають від однієї людини до іншої. Таран каже, що Хомчак у чомусь винен, Хомчак каже, що Таран винен, президент намагається в цьому розібратися, а за результатом армія не отримує озброєння, боєприпаси і залишається без зброї, щоб протистояти ворогові", - розповів він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

Польща після виборів: політичний розкол, економічна реакція та перспективи України

Нам потрібне суспільство, де людська гідність, солідарність та відповідальність є основою для прийняття рішень - Юрій Гончаренко

Тільки коли агресор знатиме, що на агресію буде жорстка відповідь, він не нападе - Юсов

Ключ до перемоги України – у побудові суспільства з пріоритетом людської гідності, солідарності та відповідальності - експерти

Бюро Бернської конвенції виступило проти будівництва військового меморіального цвинтаря в Мархалівському лісі – КЕКЦ

Податкового ефекту від "Клубу білого бізнесу" немає - думка

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Підсумки 2024 року: на Київщині представили нове видання рейтингу "ТОП-100 найвпливовіших людей"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА