15:52 11.12.2020

Чинна влада в Україні не має досвіду вибудовування відносин із міжнародними партнерами - думка

2 хв читати

Київ. 11 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Зміни в адміністрації Сполучених Штатів Америки багато в чому і формують очікування та рішення української еліти й політичних сил, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Очікування від нової адміністрації США, Байдена - це якраз і є наявність нашого політичного класу або більшої його частини в парадигмі зовнішнього управління: що все вирішується ззовні – або зла Росія і хороший Захід, або для когось - навпаки. І ця парадигма багато в чому і формує очікування й рішення української еліти, і неефективні. Тому що ми бачимо, що такі гойдалки між зовнішніми полюсами, вони часто політиків ставлять у тупик і не дають Україні повною мірою реалізувати свої національні інтереси", - сказав політолог на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

При цьому він акцентував на необхідності створення якихось платформ, які були б ширше політичних партій і в рамках яких політичні еліти могли б обговорювати можливість співвідношення національних інтересів із зовнішньополітичними.

У свою чергу президент Центру інноваційного консалтингу "КДА" Дмитро Корнійчук вважає, що українська влада не відстоює національних інтересів у співпраці із західними фінансовими структурами. "Коли розпочалася пандемія коронавірусу, низка держав змогли домовитися про реструктуризацію своїх боргів із тим самим Міжнародним валютним фондом, вказуючи на складну економічну ситуацію в країні. Україна не тільки про це не домовилася, але ми продовжуємо справно виплачувати кредити, які становлять понад половину бюджету, і беремо нові транші від МВФ", - сказав він.

Корнійчук переконаний, що геополітичне становище не дає змоги Україні "розігрувати тільки прозахідну карту", а тому держава змушена шукати компромісів і зі сходом.

При цьому він зазначив, що Україні потрібно провести трансформацію наявної влади. "Тягнути часу більше немає. Тому ми маємо або провести дострокові парламентські вибори, або в рамках наявного парламенту переформатувати коаліцію, формувати Кабмін із професіоналів. Тобто ми дійшли до того, що до влади мають прийти політики-професіонали", - сказав експерт.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Філарет до влади: Ви так само поступаєте з Київським патріархатом, як російська влада в Криму і на Донбасі

Пацієнти закликають державу виконувати зобов'язання перед пацієнтами з орфанними захворюваннями, зокрема пацієнтами зі СМА

АРМА виступає за надання їй права визначатися з реалізацією активів

У понад 60% українців сімейний фінансовий стан суттєво погіршився через підвищення тарифів на житлокомпослуги - опитування КМІС та SOCIS

Понад половина опитаних українців не підтримують висунення Зеленського на другий президентський термін - соцопитування

"Євросолідарність" лідирує в електоральному рейтингу українських партій - дослідження КМІС та SOCIS

Україні варто розвивати відносини з Індією і Туреччиною - експерти

Майже половина українців вважають корупцію головною перешкодою для розвитку країни - опитування

Більше ніж половина українців не мають наміру продавати власні земельні паї після відкриття ринку землі - соцопитування

44% українців готові відмовитися від вакцинації від COVID-19 - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА