15:51 28.12.2020

Основною ціллю законопроекту про територіальну оборону є створення окремого від ЗСУ військового формування - заступник секретаря РНБО Кривонос

2 хв читати

Київ. 28 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Основною ціллю законопроекту про територіальну оборону є виведення військ територіальної оборони зі складу Збройних сил України (ЗСУ) в окреме військове формування, повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) генерал-майор Сергій Кривонос.

"У нас територіальна оборона наразі, як Вавилонська вежа. Всі про неї говорять не один рік, але всі говорять різними мовами, хочуть побудувати, не розуміючи простих речей. Законопроект про територіальну оборону розставить всі взаємини, починаючи від президента України, і закінчуючи останнім громадянином України", - сказав Кривонос на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Так, проект закону №4504 "Про територіальну оборону України" передбачає виведення військ територіальної оборони зі складу ЗСУ в окреме військове формування. При цьому чисельність військ затверджуватиме Верховна Рада і запроваджується новий вид служби - територіальна військова служба.

У свою чергу голова правління ГО "Всеукраїнське об'єднання "Патріот" Анна Майборода додала, що територіальна оборона виконує свої функції за межами бойових дій, але має починати готуватися під час мирного періоду.

Так, основними принципами законопроекту спікери назвали: територіальність, масовість, і мінімальний час боєготовності.

Крім перерахованих вище факторів, спікери наголосили на важливості громадськості в ухваленні рішень щодо законопроекту.

"Важлива роль, на яку ми спиралися - це роль громадськості, волонтерів та організацій. Вони і раніше, і зараз є сильним фактором розвитку та резервом територіальної оборони. Є напрями, де без громадськості дуже важко досягти позитивного результату. Наприклад, питання, пов'язані з формуванням і розвитком громадянської ідентичності, питання національно-патріотичного виховання", - сказав голова правління ГО "Рух сприяння територіальній обороні України" Андрій Гордієнко.

Спікери також вважають, що правильно організована система територіальної оборони дасть змогу зберегти конституційний порядок і забезпечити стабільну життєдіяльність регіонів та країн.

Крім того, Кривонос відповів на запитання журналістів щодо заяви першого заступника секретаря РНБО Михайла Коваля про те, що він дозволяє собі "лізти в політику", незважаючи на закон про військових. "У законі про соціальний захист військовослужбовців чітко зазначено те, що забороняється військовослужбовцям. Я не є членом політичної партії, я не беру участі у політичних зборах. А все інше не є забороненим. Тому я це ніяк не коментуватиму. Але все, що прописано в законі для військовослужбовців, я чітко виконую", - сказав Кривонос.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА