17:20 29.12.2020

В Україні збанкрутували чотири з шести крохмальних заводи і всі підприємства з виробництва картопляного пюре

3 хв читати
В Україні збанкрутували чотири з шести крохмальних заводи і всі підприємства з виробництва картопляного пюре

У 2020 році в Україні приступили до роботи два з шести існуючих крохмальних заводи. В даний час працюють ПМП "Вимал" і ТОВ "Крохмалопродукти Оране". Решта підприємств знаходяться в переддефолтному стані або повністю збанкрутували і мають величезні нереалізоані складські запаси продукції, виробленої в 2019-2020 рр.

Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" повідомив директор ПМП "Вимал" Сергій Самоненко.
Причиною настільки катастрофічної ситуації в галузі переробки картоплі на крохмаль він назвав засилля на внутрішньому ринку України продукції з Білорусі.

"У період з 2017 до 2020 року імпорт з Білорусі зріс майже в 10 разів - з 877 т до 7100 т. Частина імпортованої продукції в Україні досягла 50%. Вона на 30% дешевше українського товару. Ми програємо в демпінговій війні через високу собівартості виробництва і закупівельні ціни на сировину ", - констатував він.
Аналогічний сценарій розгортається в сегменті сушених картопляних пластівців (картопляного пюре). Ситуація більш драматична, тому що з трьох існуючих ліній з виробництва картопляного пюре припинили роботу всі підприємства.

"100% цієї продукції Україна імпортує з-за кордону. Цей продук є стратегічно важливим для забезпечення потреб збройних сил України. Зараз наша армія використовує картопляне пюре виробництва Російської Федерації, яка за фактом є державою-агресором і реалізує Україні свій продукт", - розповів Сергій Самоненко.
За його інформацією, сусідні держави, зокрема ЄС, РФ і Білорусь, мають держпрограми підтримки галузі картоплярства, в рамках яких виробникам компенсують вартість кредитних відсотків, витрат на придбання техніки, зрошення, насіння, діють регіональні програми стимулювання розвитку картоплярства та будівництва переробних підприємств. Подібної програми немає тільки в Україні.
Директор ПМП "Вимал" впевнений, що держпрограма з підтримки промислового картоплярства не буде ефективною, якщо Україна не вирішить питання імпорту товарів з доданою вартістю, вироблених з картоплі в Білорусі і реекспорту по її території.

"Після того, як 1 січня 2017 року Російська Федерація в односторонньому порядку вийшла з режиму вільної торгівлі, а з Білорусією у України збереглася угоду про вільну торгівлю, роль Білорусі на міжнародному ринку кардинально змінилася. Вона перетворилася на майданчик для промислової торгової агресії і реекспорту в Україну товарів з РФ. Це стосується не тільки картоплі і продуктів з неї, а й ряду інших продовольчих товарів ", - нагадав Сергій Самоненко.
Можливими варіантами вирішення озвучених проблем керівник крохмального підприємства вважає напрацювання механізму захисту внутрішнього ринку України від проникнення крохмале- і картоплепродуктов з Білорусі, наприклад, шляхом виключення цих товарних позицій з режиму вільної торговки між Білоруссю та Україною. Також він вважає доцільним зосередитися на збільшенні квоти на безмитне ввезення в ЄС груп "чутливих товарів" в рамках ЗВТ.
Щорічна внутрішня потреба України в картопляному крохмалі становить 16 тис. тон. У 2019-2020 роках українськими підприємствами було вироблено 8,4 тис. тон картопляного крохмалю, третину з якого до цих пір не реалізовано.
ПМП "Вимал" - найбільший виробник картопляного крохмалю в Україні. Має 2 переробні заводи в Чернігові, один з яких запущено в дію в 2018 році за кошти кредиту ЄБРР і власні інвестиції. В ході реалізації держпрограми з підтримки промислового картоплярства ПМП "Вимал" має намір побудувати ще 2 підприємства з переробки відходів картоплі, які утворюються при виробництві крохмалю. Таким чином, на ринку можуть з'явитися нині імпортовані картопляний протеїн (використовується в птахівництві) і органічні картопляні добрива.

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Молодь має дивитися в лінзи мікроскопа, а не в лінзи оптичного прицілу направленої на Україну зброї - директор Фонду "Відкрита політика"

Захист Микитася заявляє про політичне підґрунтя кримінального переслідування

"Лекхім" планує зареєструвати в Україні вакцину від COVID-19 компанії Sinovac до 5 лютого

Картоплесховища України фактично порожні - УАВК

В Україні простоюють чотири із шести крохмальних заводів і всі виробництва картопляного пюре

Виробники картоплі озвучили основні виклики сезону-2021

"ОПЗЖ" випереджає "Слугу народу" за електоральною підтримкою - опитування "Української соціологічної групи"

Основною ціллю законопроекту про територіальну оборону є створення окремого від ЗСУ військового формування - заступник секретаря РНБО Кривонос

Для подолання економічної кризи в Україні в 2021 р. потрібна зміна прем'єра - експерти

Воєнний конфлікт на Донбасі веде до екологічної катастрофи в регіоні та Україні, але влада ігнорує проблему - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА