18:17 18.02.2021

Україні варто розвивати відносини з Індією і Туреччиною - експерти

2 хв читати

Індія незабаром може здійснити великий економічний стрибок, і Україні варто більше розвивати з нею відносини, вважає керівник Фонду "Українська політика", політолог, історик Кость Бондаренко.

"Індія, як майбутня супердержава, яка протягом найближчих десяти років може здійснити дуже серйозний економічний стрибок, - і вона вже демонструє велику кількість моментів, які можуть лягти в основу її розвитку, - також має цікавити Україну", - сказав Бондаренко на прес-конференції "Східний вектор української дипломатії" в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

У свою чергу політолог-міжнародник Антон Кучухідзе зазначив, що перспективним напрямом для України є Туреччина.

"Я думаю, що Туреччина може стати для України не лише хорошим торговельним партнером із точки зору товарообігу, який не повністю сформований, і його потенціал не повністю використаний. Туреччина вважається в Азії найбільшим хабом не лише для Азії, а й для Африки. Враховуючи рівень двосторонньої співпраці Туреччини і в Азії, і в Африці, я думаю, що це може бути хорошим містком для України, для вибудовування економічних зв'язків з африканськими державами", - пояснив він.

Експерт також наголосив на необхідності створення низки форумів, як-от "Україна - Центральна Азія", "Україна - Азіатсько-Тихоокеанський регіон", "Україна - Ісламський світ". "Через подібні сталі форуми для діалогу можна було б просувати якраз економічний порядок денний", - додав Кучухідзе.

Водночас Бондаренко зазначив, що і в Міністерстві закордонних справ України, і в Офісі президента є розуміння необхідності налагодження двосторонніх або багатосторонніх відносин між Україною та азіатськими державами.

"Останній візит президента України в Об'єднані Арабські Емірати дав привід для того, щоб подискутувати на тему, де та які інтереси України в цьому регіоні. Але не лише Об'єднаними Арабськими Еміратами обмежується цей регіон", - вказав він.

Бондаренко наголосив, що протягом 30 років в Україні відзначався дисбаланс у бік відносин із Заходом.

"Думаю, що візит Зеленського в ОАЕ і те, що очікується зараз велика східна поїздка (принаймні, анонсована поїздка країнами Сходу), може зламати ту ситуацію дисбалансу, яку ми спостерігали протягом останніх років, а можливо, і десятиліть", - вважає він.

Крім того, експерт звернув увагу на необхідність переглянути хибну, на його думку, політику розмежування діяльності українських дипломатичних представництв і торговельно-економічних місій, які працюють у відриві одне від одного і підпорядковуються різним міністерствам.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український фармринок у 2020 році зріс на 13% - експерти

У Києві презентували Центр координації соцдопомоги Вітольда Фокіна

Понад половина українців готові вакцинуватися, якщо повірять ефективності вакцини

За Зеленського готові знову голосувати 29% опитаних українців

Більшість українців вважають розвиток подій у країні неправильним - соцопитування

Половина населення України не готова вакцинуватися від COVID-19 - соцопитування

В Україні запускають експертну платформу для допомоги містам у реалізації великих інфраструктурних проектів

Глава "Глуско Україна" очікує тривалого простою роботи АЗС Glusco

Рішення про санкції не повинні використовуватися для переслідування політичних і громадських діячів - заява колишніх політв'язнів

Друкувати книжку на принтері невигідно, тому нелогічно стягувати авторський збір з імпортера принтера - спілка українських підприємців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА