16:08 12.03.2021

Фахівців АРМА слід включати до кримінальниих проваджень для ефективної роботи – т.в.о. голови агентства

2 хв читати

Київ. 12 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) виступають за залучення фахівців АРМА до розслідування кримінальних проваджень.

Як розповів у п'ятницю на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" т.в.о. голови АРМА Віталій Сигидин, функції і повноваження АРМА потребують законодавчого врегулювання.

Так, за його словами, слід впровадити процедуру планування перед арештом активів.

"Це включення АРМА як потенційного учасника кримінальних проваджень... АРМА за допомогою функції розшуку і виявлення активів могло б допомогти знайти набагато більшу кількість активів, на які можна накласти арешт", - пояснив він.

Надалі, як наголосив Сигидин, у разі залучення фахівців АРМА до групи прокурорів, які розслідують кримінальне провадження, можна було б коректно опрацювати клопотання для суду для подальшого управління заарештованими активами.

Він також звернув увагу на необхідність розблокування процедури реалізації активів і впорядкування відбору управителів для кризових активів.

"Ще одна наша функція - це ведення реєстру заарештованих активів. Незважаючи на те, що практично всі витрати на реєстр попереднього року були по суті секвестровані, ми змогли багато чого зробити, і робота над реєстром відбувалася нашими силами. Сподіваюся, що цього року, якщо ми матимемо належне фінансування, ми запустимо реєстр у повноцінну промислову експлуатацію, інтегруємо його в інші реєстри та бази", - наголосив Сигидин.

Говорячи про досягнення в роботі АРМА минулого року, в.о. голови агентства зазначив, що була забезпечена прозора політика управління активами.

"Конкурси для бізнесу з управління активами стали публічними, а інформація про чинних керівників активами стала повністю відкритою", - сказав він.

Сигидин також зазначив, що АРМА забезпечила найвищі надходження до бюджету, незважаючи на відсутність фінансування на розвиток АРМА.

"Управлінська діяльність бізнесу минулого року дала можливість значно збільшити чисті надходження. І ми цю тенденцію бачимо і нині. У 2020 році ми перерахували до бюджету понад 15 млн грн, а за два місяці цього року було забезпечено 40% надходження до бюджету у 2020 році", - наголосив т.в.о. голови АРМА.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

Зеленський очолює президентський рейтинг із 28% - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА