15:30 29.03.2021

Понад половина українців готові вакцинуватися, якщо повірять ефективності вакцини

2 хв читати

Київ. 29 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Більшість українців, які відмовляються від вакцинації проти коронавірусу, не довіряють якості вакцини, котру використовують в Україні. Про це свідчать результати опитування, проведеного "Українською соціологічною групою" в березні 2021 року.

"Респондентам, які утримуються від вакцинації, запропонували назвати головну причину свого небажання робити щеплення. Більшість таких респондентів (61,5%) сказали, що не довіряють вакцині, яку наразі використовують. Кожен десятий опитаний (9,8%) - противник щеплень, вважає їх шкідливими для здоров'я. Така сама кількість опитаних (9,7%) покладається на власний імунітет, сподіваючись благополучно перехворіти на коронавірус", - зазначено у звіті за підсумками опитування, оприлюдненому в понеділок.

Про нещодавно перенесений коронавірус заявили 9,6% осіб, що відмовляються від вакцинації, про медичні протипоказання - 4,8%.

Водночас більшість громадян, які відмовляються від вакцинації, заявили про готовність зробити щеплення, якщо буде доступна вакцина, якій вони довіряють (29,9%), або якщо підтвердиться ефективність вакцини, яку використовують нині (22,2%).

Ще 5,6% опитаних заявили про готовність зробити щеплення, якщо знадобиться довідка про вакцинацію для поїздки за кордон.

Не згодні вакцинуватися за жодних обставин 26% респондентів.

Опитування проводили з 15 до 22 березня 2021 року в усіх областях України, за винятком АР Крим і тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 1 213 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення України (підконтрольні території) за основними соціально-демографічними ознаками: стать, вік, тип населеного пункту та область проживання. Вибіркова сукупність - багатоступінчаста випадкова, на останньому етапі - квотна. Метод проведення опитування - індивідуальне інтерв'ю face-to-face за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,0%.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український фармринок у 2020 році зріс на 13% - експерти

У Києві презентували Центр координації соцдопомоги Вітольда Фокіна

За Зеленського готові знову голосувати 29% опитаних українців

Більшість українців вважають розвиток подій у країні неправильним - соцопитування

Половина населення України не готова вакцинуватися від COVID-19 - соцопитування

В Україні запускають експертну платформу для допомоги містам у реалізації великих інфраструктурних проектів

Глава "Глуско Україна" очікує тривалого простою роботи АЗС Glusco

Рішення про санкції не повинні використовуватися для переслідування політичних і громадських діячів - заява колишніх політв'язнів

Друкувати книжку на принтері невигідно, тому нелогічно стягувати авторський збір з імпортера принтера - спілка українських підприємців

Техніка подорожчає на  4% внаслідок підвищення тарифів на авторські збори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА