12:14 21.04.2021

Нарощування військ РФ на кордонах становить загрозу нападу, вважають 45% опитаних українців

3 хв читати

45% українців вважають, що нарощування сили з боку РФ на кордонах з Україною свідчить про наявність реальної і серйозної загрози нападу Росії/введення російських військ на територію України, свідчать дані соціологічного дослідження про ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Донбасі, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння "Нью Імідж маркетинг груп".

За даними дослідження, яке було презентовано в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу, 27% опитаних відповіли, що нарощування кількості російських військ біля кордонів України - це торг із боку Росії, і введення російських військ можливе зараз, якщо Росія не отримає бажаного політичного результату, 7% - що Росія "брязкає" зброєю, реальної загрози не існує, 3% - що російська влада намагається підвищити свій рейтинг серед російських виборців напередодні парламентських виборів восени цього року, 5% - що жодної загрози немає, це результат інформаційної політики з боку української влади і ЗМІ.

Новину про те, що РФ нарощує сили на кордонах з Україною, чула переважна більшість респондентів - 81%, ще 14% - чули новину, але не обізнані про деталі, тільки 5% - не чули взагалі цієї новини.

50% респондентів зазначають, що основна причина стягування військ із боку влади РФ - це бажання анексувати більшу частину України, із захопленням Північно-Кримського каналу для можливості подання води до окупованого Криму.

31% респондентів, котрі взяли участь у дослідженні, зазначили, що в разі введення Росією військ в Україну очікується тривалий воєнний конфлікт, унаслідок якого Росія зазнає поразки. 11% вважають, що буде блискавичне вторгнення, внаслідок якого українські війська будуть розбиті, 10% - що буде блискавичне вторгнення, в результаті якого російські війська будуть знищені, 10% - що буде тривалий військовий воєнний конфлікт, внаслідок якого Україна зазнає поразки, 28% - не мають однозначної думки з цього питання.

51% опитаних наголосив, що в цій ситуації (ескалації/стягування військ на кордони і загрози вторгнення) найкращим рішенням з боку влади України може бути посилення своїх кордонів військовим контингентом, повна мілітаризація, мобілізація, активізація створення територіальної оборони, підготовка до відбиття нападу. 48% виступають за пошук партнерів і військової допомоги на Заході, 38% - за посилення пошуків дипломатичних шляхів вирішення конфлікту, ініціювання нового переговорного процесу, метою якого має стати посилення тиску на Росію, 23% - за активізацію переговорних процесів безпосередньо з Росією для пошуку можливих компромісів, 2% - за прийняття умов Росії (повну капітуляцію), 2% - жодним чином не реагувати, загрози не існує.

6% респондентів поділяють думку, що санкції Заходу щодо Росії є ефективними і досить стримувальними для російської влади, 42% зазначили, що санкції ефективні, але недостатні, щоб стримати агресію Росії проти України, 32% - що санкції малоефективні, Росія не реагує на них і змінювати своєї політики щодо України не буде, 9% - що санкції тільки дратують владу Росії і можуть мати зворотний вплив на політику Росії щодо України.

Опитування проводили на всій території України, крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської областей, окупованої АР Крим, у ньому взяли участь 1 148 респондентів.

Дослідження проводили методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправляли потенційним респондентам із бази даних. Вибірка - багатоступенева, комбінована - пропорційно стратифікована за регіонами, із квотним скринінгом на ступені відбору респондента.

Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років і старше. Статистична похибка з імовірністю 0.95 не перевищує 3,5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА