12:22 21.04.2021

Понад 60% українців вважають, що на Донбасі відбувається війна між Україною та Росією - опитування

2 хв читати

64% опитаних українців дотримуються думки, що на Донбасі відбувається війна між Україною та Росією, свідчать дані соціологічного дослідження про ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Донбасі, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння "Нью Імідж маркетінг груп".

За даними дослідження, презентованого в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу, 64% опитаних вважають, що на Донбасі відбувається збройний конфлікт/війна між Україною та Росією, 17% зазначили, що на сході України відбувається збройний конфлікт між владою України та самопроголошеними республіками ("Л/ДНР"), які підтримує влада Росії, 6% - що Україна стала майданчиком військових дій, інспірованих Держдепом, 3% - на сході України відбувається громадянський конфлікт, інспірований український владою, під виглядом боротьби з сепаратизм, 2% - що на Донбас відбувається збройний конфлікт між владою України та самопроголошеними республіками ("Л/ДНР"), Росія до конфлікту непричетна.

Зокрема, 70% респондентів головною причиною, яка заважає припиненню збройного конфлікту/війни на Донбасі, називають небажання з боку влади РФ її закінчити. 24% вважають, що причиною є небажання її закінчувати з боку самопроголошених республік ("Л/ДНР"), 23% - небажання її закінчувати з боку влади України, 21% - небажання її закінчувати з боку зацікавлених осіб із країн Заходу.

На запитання про те, як ви ставитеся до умови Росії про визнання "Л/ДНР" частиною України як автономії з правом мати свої поліцію та суди, 53% опитаних зазначили, що кордони України мають бути відновлені за всяку ціну, а Луганськ і Донецьк повернені до складу України, на рівних умовах з іншими областями.

21% зазначив, що немає сенсу зараз повертати ці території, варто заморозити конфлікт і залишити все, як є, доки не з'явиться реального та мирного способу повернення окупованих територій. 7% вважають, що "Л/ДНР" мають отримати автономію у складі України, з правом мати свої поліцію і суди, 2% - що "Л/ДНР" мають приєднатися до Росії, 1% - що Україна має визнати незалежність "Л/ДНР".

Опитування проводили на всій території України, окрім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької і Луганської області, окупованої АР Крим, у ньому взяли участь 1 148 респондентів.

Дослідження здійснювали методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправляли потенційним респондентам із бази даних. Вибірка - багатоступінчаста, комбінована - пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на етапі відбору респондента.

Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком від 18 років. Статистична похибка з імовірністю 0,95 не перевищує 3,5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА