12:58 17.06.2021

Правозахисники вимагають виключення деяких людей, яких вважають помилково внесеними до санкційних списків рішенням РНБО від 14 травня 2021 року

4 хв читати

Київ. 17 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Коаліція "Правозахисний порядок денний" вимагає виключення деяких людей, яких вважає помилково внесеними до санкційних списків "злодіїв у законі" й "кримінальних авторитетів" рішенням РНБО від 14 травня 2021 року.

На думку правозахисників, яку вони озвучили під час прес-конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна", в санкційному списку РНБО від 14 травня 2021 року, куди внесено 674 особи, зокрема 557 "злодіїв у законі", більшість з яких проживає за кордоном, та 111 іноземних "кримінальних авторитетів", є група осіб, до яких санкції застосовано необґрунтовано.

Вони нагадали звіт міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова від 4 червня, де згадувалося про те, що "з початку року на території України перебували 34 людини, які мали статус "злодіїв у законі", яких на сьогодні в країні більше немає". Водночас "зі 111 "кримінальних авторитетів" в Україні залишилися 42, щодо яких триває процедура видворення з країни".

"34 "злодії в законі" на початок 2021 року в Україні - це правдоподібна чисельність, якщо згадати нещодавні численні публікації в ЗМІ про "злодіїв у законі". 557 "злодіїв у законі" - безглузді дані. Припустимо, що в Україні справді було 111 іноземців-кримінальників, серед яких майже 80 громадян Росії, щодо яких санкції РНБО було застосовано обґрунтовано. Тоді підстави для застосування санкцій щодо щонайменше 450 осіб в списку абсолютно незрозумілі", - наголошується в релізі коаліції.

За повідомленням правозахисників, більшість осіб у санкційному списку є вихідцями з Кавказу або Закавказзя. Водночас уродженців Грузії в списку - 366, Азербайджану - 48, Вірменії - 37, Чечні - 36, Дагестану – 15, Абхазії - 1. Загалом - 503 особи. Також у списку 15 осіб без громадянства, ще у шістьох громадянство не зазначено.

"Мали місце помилки, коли громадян України вказували як російських громадян", - наголосили правозахисники.

Крім того, за даними правозахисної коаліції, в списку перебувають семеро громадян Росії, зокрема шестеро вихідців із Чечні й один із Дагестану, які брали участь у бойових діях на Донбасі, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

"Внесення цієї групи осіб до санкційних списків порушує статті 3 і 5 Європейської конвенції з прав людини та основних свобод (ЄКПЛ). До Росії вони повернутися не можуть, їх там очікують тортури і смерть. Виїхати до інших країн та отримати там притулок з отриманим за рішенням РНБО статусом вони також не зможуть. Такі дії держави щодо своїх захисників просто аморальні", - зазначено в релізі.

Як зауважили правозахисники, "у списку чимало осіб, які не скоювали злочинів й адміністративних правопорушень, однак за рішенням РНБО вони змушені залишити країну".

"Їм скасовують усі дозвільні документи (ПМП, ТМП, дозвіл на імміграцію - ІФ), видавлюють з України, а якщо вони під час ухвалення рішення були за кордоном - не дозволяють в'їхати. Вчинення таких дій державою є типовим політичним переслідуванням", - наголошується в релізі.

Як повідомляють у правозахисній коаліції, "правоохоронні органи України обґрунтовують необхідність застосування санкцій щодо зазначених осіб порушенням правил перебування в Україні, відсутністю постійних джерел доходу або постійного місця проживання тощо".

Водночас, як наголошується в релізі, "немає жодного доказу на підтвердження цих обвинувачень".

Як зазначається, "в ситуації застосування таких заходів держава має забезпечити дотримання права на справедливий судовий розгляд, принципу презумпції невинуватості, право на повагу до приватного і сімейного життя, на ефективний засіб правового захисту".

"Жодної з цих гарантій не було дотримано. Отже, застосовані санкції грубо порушують ст. 6, 7, 8, 13 ЄКПЛ, а також статті 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції", - додали правозахисники.

Крім того, як зазначається, "санкції передбачають видворення сотень іноземців із декількох країн походження".

"Це грубе порушення ст. 4 протоколу 4 до ЄКПЛ, де йдеться про заборону на колективне видворення іноземців. Такі дії держави є не просто порушенням міжнародних зобов'язань, а й зумовлять міжнародний скандал із великим збитком для репутації України".

"Ми бачимо, як РНБО постійно виключає людей із санкційних списків за своїми рішеннями минулих років. Вимагаємо виправити свої помилки щодо людей, помилково внесених до санкційних списків за рішенням РНБО від 14 травня 2021 року", - підсумували в правозахисній коаліції.

Вони також зазначили, що відповідно до закону "Про санкції", державний орган, який застосував санкції, може їх скасувати".

Джерело: https://interfax.com.ua/news/video/750235.html

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українці вважають себе волелюбними, гостинними, патріотичними і хитрими у життєвих питаннях - дослідження

У масовій свідомості українці не вважають себе єдиним народом із росіянами - дослідження Українського інституту майбутнього

Рудик: До з'їзду партії "Голос" були допущені всі делегати

Ніхто з нардепів, які заявили про вихід із "Голосу", не подавав заяву про вихід із фракції - Железняк

Половина харків'ян відзначають поліпшення ситуації в місті за півроку, понад половина довіряє Терехову - опитування

Підозри на адресу Медведчука ґрунтуються на доказах, зібраних неуповноваженим органом - адвокати

Позбавлення архітекторів авторських прав загрожує безпеці під час будівництва - Спілка архітекторів

Сторона захисту вважає необґрунтованою підозру стосовно "голосіївського стрілка" - адвокат

Адвокат заявила про психологічний тиск на "голосіївського стрілка" в СІЗО

Зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення збільшить навантаження на автотранспорт і дорожню інфраструктуру - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА