19:26 17.06.2021

Постковідну реабілітацію необхідно розпочинати ще під час хвороби - думка

2 хв читати

Київ. 17 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Постковідна реабілітація потрібна пацієнтам ще під час перебування в медзакладі, а на постковідний синдром страждатиме 20-40% пацієнтів, що перехворіли, таку думку озвучили деякі експерти під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

"Зі 100% людей, які хворіють на COVID-19, 20% потребують госпіталізації. Частина цих пацієнтів потребує госпіталізації до палат інтенсивної терапії, а також штучної вентиляції легенів. Реабілітація для таких пацієнтів потрібна ще в палаті інтенсивної терапії, особливо для пацієнтів на ШВЛ. Також важливою є реабілітація для пацієнтів, які переходять із відділення інтенсивної терапії в стаціонар", - пояснює керівник напряму реабілітації мережі медичних клінік "Адоніс" Вадим Керестей.

Водночас експерт наголосив, що наразі в Україні дуже мало реабілітаційних заходів здійснюють у реанімаціях, а реабілітаційні центри не покривають усієї потреби.

Він зазначив, що більшість пацієнтів, які перехворіли в легкій формі, також потребують постковідної реабілітації, оскільки мають порушення з боку різних систем. У пацієнтів часто спостерігається тахікардія, проблеми з легенями, знижена працездатність, гострі порушення мозкового кровообігу, тромбоз, що підвищує ризик інсультів, порушення нервової системи.

Крім того, в країні також є попит на постковідну реабілітацію серед іноземців, наголосив експерт.

За його словами, особливо важливою є фізична терапія.

"Фізична терапія прискорить одужання пацієнтів. Фізичні терапевти навчають пацієнтів рухатися, правильно дихати, визначають фізичний стан і можливість організму до фізичних навантажень", - сказав Керестей.

У свою чергу заступник відділення запальних патологій ока та мікрохірургічного лікування їхніх наслідків ДУ "Інститут хвороб очей і тканинної терапії ім. В. П.Філатова АМН України" Олександра Зборовська зазначила, що пацієнти після коронавірусу також мають проходити реабілітацію в офтальмологів.

"З точки зору офтальмолога, реабілітації потребують усі, навіть ті, хто не хворів, оскільки ми всі були на ізоляції, що значно збільшило час контакту з гаджетами. З'явилися дані, що фіксується збільшення короткозорості у дітей. Тому велике значення має зорова гігієна та режим дозованого зорового навантаження. Щодо постковідної реабілітації - пацієнти приходять із різними скаргами, і потрібно спостерігатися у лікаря", - сказала вона.

Водночас радник з медичних питань компанії "Фармак" Віталій Усенко зазначив, що на постковідний синдром, за останніми даними, страждатиме 20-40% перехворілих пацієнтів.

"Постковідний синдром внесено до міжнародного класифікатора хвороб. Міністерство охорони здоров'я України підписало наказ із протоколом реабілітаційної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Виконати протокол силами однієї системи охорони здоров'я неможливо, і дуже добре, що з'являються послуги з реабілітації", - додав він.

За словами Усенка, під час постковідної реабілітації можуть використовуватися препарати, які застосовують у лікуванні COVID-19, але тільки за призначенням лікаря.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Влада активно просуває нинішнього голову ДФС на посаду голови БЕБ - Данилюк

Понад половина українців вважає, що судовий процес у справі Медведчука буде затягнутим і без реального вирішення - опитування

До ВР проходять "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

До ВР проходять "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Абсолютна більшість українців не схвалюють діяльність уряду - опитування

Міграційна служба України незаконно відмовляє прохачам притулку, представникам "Хізб ут-Тахріру" - правозахисники

Стаття Путіна адресована не українцям, а світовим лідерам - політолог

Понад 700 тис. жителів ОРДЛО подали заявки на отримання паспортів РФ - звіт

Економічні втрати від тимчасової окупації Росією Криму становлять $135 млрд - дослідження

Близько 70% українців переконані, що зустріч Зеленського і Путіна допоможе врегулюванню ситуації на Донбасі - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА