15:08 02.07.2021

67% українців вважають себе віруючими людьми, але лише 10% з них є членами релігійних громад - дослідження

2 хв читати

Київ. 2 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Тільки 10% українців, які вважають себе віруючими, регулярно відвідують релігійні заклади. Такими є дані соціологічного дослідження, спільно проведеного компанією "Active group" та аналітичним центром "Клуб експертів" і презентованого на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".


"У порівнянні з показниками 2020 року в Україні зросла кількість людей, які вважають себе скоріше не віруючими. Даний показник за рік виріс з 8 до 13%. Це може бути пов'язано зі зворотним переходом від релігійних практик до секулярних в зв'язку з закінченням критичної фази пандемії в нашій країні ", - заявив співзасновник "Клубу експертів", політолог Данило Богатирьов.
"Серед людей, які вважають себе віруючими, 86% відносять себе до православних християн, 9% до католицтва, до ісламу - 1,2%, до протестантизму - 0,7%, до язичницьких вірувань -0,3%, до іудаїзму - 0,2%", - підвів підсумки дослідження глава соціологічної компанії "Active group" Олександр Позній.
Крім того, О.Позній звернув увагу кореляцію між прихильністю православному християнству і віком громадян. За результатами дослідження було виявлено зростання кількості православних віруючих серед людей середнього і старшого віку.
На думку головного редактора інтернет-порталу "Україна по-арабськи" Мохаммада Фараджаллаха, віра повинна відповідати традиціям і побуті тієї нації, в якій її сповідують.


"Україна завжди була багатонаціональною і поліконфесійною державою, але православ'я було і залишиться головною релігією в Україні. Що стосується мусульманства тут, відсоток мусульман залишався в цілому незмінним завдяки корінним жителям, перш за все кримським татарам. [...] За 30 років незалежності кількість приїжджих, які сповідують іслам в Україні не перевищила 50-100 тисяч осіб, що не є суттєвою цифрою ", - додав М. Фараджаллах.
Багато людей визначаються з приналежністю до тієї чи іншої конфесії виходячи в першу чергу з політичних міркувань, вважає політолог, глава фонду "Українська політика" Кость Бондаренко.
"Якщо подивитися на реальну ситуацію, то політична ангажованість не дає можливості говорити про воцерковлення прихожан окремих конфесій. Одна справа - це декларувати віру, інше - воцерковлення. Це можна спостерігати щороку, коли в кінці липня організовуються хресні ходи на честь свята Хрещення Русі. при цьому ходи двох конфесій (УПЦ і ПЦУ) відрізняються. Кількість прихожан УПЦ як правило становить 200 - 300 тис осіб, які йдуть з хрестами і хоругвами, демонструючи свою відданість православ'ю. у той же час на хресних ходах ПЦУ парафіяни в основному йдуть з національними прапорами і портретами героїв українського пантеону. Це реально демонструє наявність двох підходів до релігійності в цих конфесіях ", - резюмував Бондаренко.
Повне відео см тут - https://www.youtube.com/watch?v=HazeCIxjfVo
Підписатися на канал Клуб Експертів можна тут.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Екс-співробітники ЕКА колективно звернулись до прем’єра та просять відреагувати на проблеми в агентстві

Інвестиції в агродослідження збільшують додану вартість у середньому у 32 рази – професор KSE

Україна розраховує на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади - президент Федерації шахів

У Раді почесних громадян міста Києва стурбовані можливим ухваленням законопроекту про столицю в чинній редакції

73% опитаних назвали фіскалізацію найдієвішим інструментом для боротьби з нелегальним імпортом техніки - дослідження Gfk

70% опитаних компаній, які надають сервісне обслуговування техніки по гарантії, відмовляють власникам сірої електроніки - дослідження

Обсяг продажу в Україні "сірої" техніки та електроніки за рік пандемії знизився на 12%, до 18 млрд грн – дослідження

Постковідний синдром можуть мати 5-7% людей, які перенесли COVID

Людям, які перехворіли на COVID-19, не можна "надувати кульки" - експерти

Ситуація у книговиданні критична, потребує від держави системних заходів - представники галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА