15:18 09.07.2021

Виробництво на підприємствах "Укроборонпрому" в I пол.-2021 зросло на 19,5%

4 хв читати

Обсяги виробництва на підприємствах Державного концерну "Укроборонпром" у січні-червні 2021 року зросли на 19,5% – до 16,6 млрд грн порівняно з першим півріччям 2020 року, повідомив директор концерну Юрій Гусєв.

"Обсяги виробництва в першому півріччі перевищили планові показники майже на 5%, і майже на 20% показник аналогічного періоду 2020 року, незважаючи на те що можливість контрактації в рамках держоборонзамовлення на 2021 рік досі ускладнена через імплементацію закону про оборонні закупівлі", – сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Він додав, що такий приріст досягнуто також незважаючи на локдаун та "інші події, які ускладнювали реалізацію виробничих планів підприємств держконцерну".

За його словами, у першому півріччі підприємства концерну виробили, модернізували та відремонтували авіатехніки та обладнання на 44,6% більше, ніж за той самий період 2020 року – на суму 7,8 млрд грн, високоточної зброї та боєприпасів на 33,6% більше – на 3,1 млрд грн, систем радіолокації, радіозв'язку та спецприладів майже на 24% більше – на 1,5 млрд грн, бронетанкової техніки на 0,7% більше – на суму 2,9 млрд грн.

Водночас, зазначив Гусєв, підприємства військово-морської техніки хоча і перевиконали план на 18,6%, але обсяги виробництва порівняно з січнем-червнем минулого року становили 62%, або 1,3 млрд грн.

"За дорученням президента ми працюємо разом з Асоціацією суднобудівної галузі України над розробкою стратегії розвитку суднобудування й найближчим часом плануємо презентувати наші напрацювання народним депутатам, оскільки вони (напрацювання – ІФ) будуть також стосуватися змін до законодавства", – зазначив глава держконцерну.

Він наголосив, що планові показники в першому півріччі перевиконані в усіх напрямках, зокрема підприємствами авіатехніки та обладнання на 3,4%, або на 261 млн грн, високоточної зброї та боєприпасів – на 5%, або на 148 млн грн, радіозв'язку та спецприладів – майже на 5%, або на понад 60 млн грн, бронетехніки – на 2,1%, або майже на 60 млн.

Гусєв також повідомив, що за підсумками першого півріччя 2021 року прогнозований чистий прибуток держконцерну становитиме 620 млн грн – в 3,4 раза більше, ніж за той самий період 2020 року, а прогнозований чистий дохід зросте на 17% – до 16,8 млрд грн.

"Зараз ми очікуємо остаточної звітності", – уточнив він.

Згідно з наведеними главою "Укроборонпрому" даними, обсяг укладених контрактів спецекспортерами за перше півріччя зріс більше ніж в 2,5 разу (або на $239 млн), і становить $393 млн.

Надходження коштів від виконання контрактів спецекспортерами зросло на 75%, або на $136 млн – до $317,5 млн.

"Цей показник за підсумками півріччя став рекордним з 2014 року", – зазначив Гусєв.

Згідно з наведеними графічними даними, в 2014 році надходження коштів від контрактів спецекспортерів становило $274,6 млн, 2015 році – $153,1 млн, 2016 році – $220,7 млн, в $2017-му – 222,5 млн, 2018-му – $171,4 млн, в 2019-му – $272, 4 млн, в 2020 році – $181,8 млн.

Також спецекспортери відвантажили за січень-червень 2021 року продукцію і послуги на $252 млн – на 36% більше.

"Цього року ми поставили умову суттєво наростити експорт продукції та послуг і повернути Україну в топ-10 країн світу на ринку озброєння", – сказав глава держконцерну.

Він також повідомив, що в системі електронних держзакупівель ProZorro "Укроборонпром" у першому півріччі заощадив 437 млн грн – на 35% більше до січня-червня-2020, а в цілому концерн і його підприємства здійснили близько 12 тис.закупівель (+23%) з очікуваним бюджетом понад 6 млрд грн.

"Очікуваний бюджет зріс більше ніж удвічі, що свідчить про переведення всіх багатомільйонних тендерів в ProZorro", – додав він.

Глава "Укробронпрому" зазначив, що велика проблема для концерну – прострочена заборгованість окремих підприємств, яка становить 13,4 млрд грн, і частина її – це заборгованість із заробітної плати.

"Але ми активно працюємо над її зменшенням і розробкою антикризових планів для таких підприємств, як завод ім.Малишева, Шосткинський завод "Зірка" тощо", – зазначив Гусєв.

Він також повідомив, що на сьогодні 13 підприємств концерну забезпечують 70% доходу, а 28 підприємств – понад 90% доходу в системі "Укроборонпрому", тоді як 32 підприємства втратили значення для потреб оборонного комплексу.

Гусєв також нагадав, що на 2 липня відбулося засідання оновленої наглядової ради "Укроборонпрому", на якому розглядалося питання стратегії розвитку та трансформації концерну в акціонерне товариство зі створенням відповідних холдингових структур, і висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розгляне у другому читанні законопроект №3822 "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад чверть українців за автономію ОРДЛО, така сама кількість - за їхню ізоляцію - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

До Верховної Ради проходять п'ять партій - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

Україна очікує приєднання до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту в II кв.-2022 - представник Держмитслужби

Запровадження європейських принципів роботи є одним з основних напрямків реформування митниці - круглий стіл

У Москві планується провести мітинг проти арешту українців в окупованому Криму

Пацієнти закликають депутатів ухвалити в цілому законопроект про договори керованого доступу

Біогаз і біометан мають замістити імпорт природного газу - президент "МХП Еко Енерджи"

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

BWT інвестує до EUR5 млн в автомати з розливу очищеної води

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА