16:40 16.07.2021

Стаття Путіна адресована не українцям, а світовим лідерам - політолог

2 хв читати

Київ. 16 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Стаття президента РФ Володимира Путіна "Про історичну єдність росіян та українців" адресована не українцям, а світовим лідерам як демонстрація того, що РФ має намір зберегти свій контроль над Україною, вважає керівник Фонду "Українська політика", політолог Кость Бондаренко.

"Росія останні півроку розробляла нову концепцію активізації своєї діяльності щодо України. Очевидно, що ця стаття адресувалася не українцям та політичній еліті України, хоча й була продубльована українською мовою. Вона адресована світовим лідерам, щоб показати свій намір зберегти свій контроль над Україною", - заявив Бондаренко під час круглого столу на тему "Синергія зовнішніх і внутрішніх викликів для України. Коли кульмінація?", проведеного в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна".

За словами політичного експерта корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтина Матвієнка, "Україна на тлі ослаблення позицій Росії в Азії залишається стратегічною метою".

"Росію витіснили з Південного Кавказу. Вихід США з Афганістану створює велику проблему для Росії в Середній Азії, звідки вона, найімовірніше, теж піде. Казахстан досить суворо обмежує російський вплив на своїй території. Аншлюс Білорусі вже майже завершено. Тепер для Росії Україна залишається стратегічною ціллю, і для нас це виклик", - сказав Матвієнко.

Як зазначив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, "стаття російського президента є концептуальною основою та фундаментом для щонайменше ідеологічного наступу на Україну".

"Стаття Путіна - це тривожний знак, оскільки Путін вже починає замислюватися, що робити з Україною. Те, що він робив у 2014 році, не спрацювало, після були ставки на концентрацію проросійських сил в особі Медведчука, але й це не спрацювало. У першому півріччі 2021 року після санкцій РНБО проти Медведчука та закриття його каналів ми побачили ослаблення проросійських сил і посилення влади Зеленського. Гадаю, що це стало несподіванкою для Путіна. У Росії наразі думають, що робити з Україною", - вважає експерт.

У свою чергу Бондаренко додав, що "наступ на Україну може посилитися вже цієї осені - ідеологічний, економічний і аж до військового".

За словами директора соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, "статтю Путіна можна розглядати і як послання майбутнім російським державним діячам".

"По-перше, він розуміє, що він не вічний. По-друге, він вважає, що лише російська імперія може бути місцем перебування самої Росії, України та Білорусі... Я назвав би це політичним заповітом Путіна, але не в сенсі його відходу, а в сенсі міркувань про майбутнє", - зазначив Небоженко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад чверть українців за автономію ОРДЛО, така сама кількість - за їхню ізоляцію - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

До Верховної Ради проходять п'ять партій - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

Україна очікує приєднання до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту в II кв.-2022 - представник Держмитслужби

Запровадження європейських принципів роботи є одним з основних напрямків реформування митниці - круглий стіл

У Москві планується провести мітинг проти арешту українців в окупованому Криму

Пацієнти закликають депутатів ухвалити в цілому законопроект про договори керованого доступу

Біогаз і біометан мають замістити імпорт природного газу - президент "МХП Еко Енерджи"

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

BWT інвестує до EUR5 млн в автомати з розливу очищеної води

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА