14:37 19.07.2021

Міграційна служба України незаконно відмовляє прохачам притулку, представникам "Хізб ут-Тахріру" - правозахисники

2 хв читати

Київ. 19 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Юрист громадської організації "Правозахисний рух Криму" Дамір Мінадіров заявляє, що Міграційна служба України безпідставно відмовляє в наданні політичного притулку переслідуваним у Середній Азії прихильникам ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір".

"Лояльність міграційного законодавства України залишається лише на папері... Міграційна служба руками чиновників псує імідж України та порушує закон... Серед шукачів притулку є окрема категорія - учасники партії "Хізб ут-Тахрір"... Люди, які переслідуються явно незаконно, потребують захисту, проте міграційна служба відмовляє їм у статусі біженця... всупереч закону України", - сказав він у понеділок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що "Хізб ут-Тахрір" не входить до санкційних списків Державного департаменту США, не є терористичною організацією, але діяльність партії переслідується у Центральній Азії та РФ.

"Українська держава всебічно підтримує цих людей, а, з іншого боку, міграційна служба... не вивчаючи справи глибоко, відмовляє у наданні статусу біженця. Міграційна служба формально підходить до своєї роботи, до розгляду цих справ. Фактично служба перетворилася в службу відмови... обов'язки міграційної служби перекладені на суди... Зрештою суд... виносить рішення, яке зобов'язує або переглянути справу, або надати статус біженця", - пояснив правозахисник.

Він звернув увагу на те, що, незважаючи на виграні судові спори, міграційна служба не виконує рішення судів. За словами Мінадірова, є кейси, за якими не виконуються рішення судів по півтора року. "Міграційна служба ставить під сумнів рішення судів і намагається діяти самостійно", - підсумував він.

Адвокат, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Прайм Юріс" Андрій Лещенко у своєму відеозверненні, оприлюдненому на прес-конференції, зазначив, що закон про біженців передбачає чіткий перелік підстав для відмови в розгляді заяв про надання статусу біженця, однак підхід міграційної служби у відмові має формальний характер. Адвокат нагадав, що в Киргизстані та Узбекистані, як і в РФ, представники "Хізб ут-Тахріру" переслідуються за свої релігійні переконання, незаконно обвинувачуються у причетності до терористичної діяльності.

Присутній на прес-конференції блогер, прохач міжнародного захисту в Україні Махмуджон Холдаров розповів, що влада Киргизстану обвинуватила його в розпалюванні релігійної ворожнечі та засудила. "Діяльність партії не пов'язана з тероризмом, мене переслідують за мою релігію, за мою громадянську позицію. Тому хочу звернути увагу державних органів на це", - сказав він.

За словами Холдарова, він просив статусу біженця в Україні, у чому йому було відмовлено, рішення міграційної служби про відмову оскаржується в Одеському суді.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу

Українські шахістки поїдуть на чемпіонат Європи серед клубів та чемпіонат світу серед жіночих команд

Судове рішення на користь НЗФ у справі про відключення СЕС TIU Canada створить в Україні небезпечний прецедент - адвокати

Українська ОТТ-платформа SWEET.TV - за впровадження відповідальності за перегляд піратського контенту, а також за обмеження роботи російських стримінгових сервісів на території країни

Українська ОТТ-платформа SWEET.TV у 2021 році планує дублювати та озвучити українською мовою понад 50 фільмів та 100 трейлерів

Майбутні парламентські вибори можуть бути і достроковими, і відбутися після президентських виборів - політолог

Криза в українському конярстві спричинена незаконним здаванням в оренду землі кінних заводів - асоціація

Українські вікіпедисти видали книгу, присвячену Маску та Бандері

Презентація Зеленським плану трансформації України в США була політичною помилкою - політолог

Протягом 30 років Україна мала сприятливу геополітичну ситуацію - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА