13:05 30.07.2021

У масовій свідомості українці не вважають себе єдиним народом із росіянами - дослідження Українського інституту майбутнього

2 хв читати

Київ. 30 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У масовій свідомості українці не вважають себе єдиним народом із росіянами і відчувають свої відмінності від росіян, свідчить дослідження Українського інституту майбутнього.

"Багато було розмов про "єдиний народ". Наші фокус-групи показують зовсім інші результати, ніж ті, які показав "Рейтинг". І чесно кажучи, у мене викликають дуже багато запитань ті результати, які давав "Рейтинг". Насправді українці чітко відрізняють себе від росіян, чітко вважають, що ми зовсім інші, і це стосується всіх регіонів, де відбувалися наші фокус-групи, і на сході, і на заході. Тому в масовій свідомості ми не є єдиним народом і безумовно ми відчуваємо свою повну відмінність від росіян. Одна з головних рис нашої відмінності - це волелюбність і вміння сказати владі "ні", на відміну від росіян", - заявив директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" на прес-конференції за результатами фокус-групового дослідження "Хто ми? Портрет українців очима українців".

Згідно з дослідженням, відмінностями від росіян українці вважають: децентралізацію влади у всіх видах; наявність свободи слова, можливість не погоджуватися з владою; відкритість та щирість; менше агресії та невихованості; більше працьовитості.

"В українців є чітка ідентифікація - "ми інші". Головною відмінністю від росіян стало ставлення до влади. Українці заперечують сакралізацію влади в сусідній Росії, критично ставляться до своїх політичних керівників, вважають неефективні інститути головною проблемою для розвитку економіки та суспільства", - йдеться у звіті.

Фокус-групове дослідження проведено Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією New Image Marketing Group у період із 10 до 15 червня 2021 року на всій території України. Обсяг вибірки становив 12 фокус-групових досліджень (одне фокус-групове дослідження = вісім учасників). Цільова аудиторія: чоловіки та жінки віком 18 років і старше; три вікові категорії: 18-30 років, 31-54 роки, 55 років і старше; представники різних типів населених пунктів: обласні центри, інші міста (не облцентри) та села; представники різних сфер діяльності, рівня доходу, рівня освіти.

Як повідомлялося, згідно з соціологічним дослідженням групи "Рейтинг", більшість жителів України, 55%, не згодні з недавньою заявою президента Росії Володимира Путіна про те, що "росіяни й українці - один народ, який належить одному історичному та духовному простору". Водночас 41% респондентів згодні з цим твердженням.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Політологи бачать Терехова переможцем на виборах мера Харкова

Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу

Українські шахістки поїдуть на чемпіонат Європи серед клубів та чемпіонат світу серед жіночих команд

Судове рішення на користь НЗФ у справі про відключення СЕС TIU Canada створить в Україні небезпечний прецедент - адвокати

Українська ОТТ-платформа SWEET.TV - за впровадження відповідальності за перегляд піратського контенту, а також за обмеження роботи російських стримінгових сервісів на території країни

Українська ОТТ-платформа SWEET.TV у 2021 році планує дублювати та озвучити українською мовою понад 50 фільмів та 100 трейлерів

Майбутні парламентські вибори можуть бути і достроковими, і відбутися після президентських виборів - політолог

Криза в українському конярстві спричинена незаконним здаванням в оренду землі кінних заводів - асоціація

Українські вікіпедисти видали книгу, присвячену Маску та Бандері

Презентація Зеленським плану трансформації України в США була політичною помилкою - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА