16:00 03.08.2021

Асоціації переробників м'ясомолочних продуктів звернулися до уряду з проханням розробити програму підтримки галузі

3 хв читати

Київ. 3 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Асоціації переробників м'ясомолочних продуктів звернулися до уряду з проханням розробити й упровадити національну програму розвитку і підтримки молочної та м'ясної галузі для недопущення подальшого поглиблення кризових явищ в їхній діяльності, повідомив голова Спілки молочних підприємств України (СМПУ) Вадим Чагаровський на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Рівень держпідтримки тваринництва, а ми, наголошую, всі співпрацюємо з нашими партнерами-тваринниками, на рівні 1,2 млрд грн не задовольняє потреб розвитку і молочного скотарства, і молочної галузі", - зазначив він.

За даними голови СМПУ, кризові явища в галузі характеризує скорочення за перше півріччя 2021 року виготовлення молока на 5,6% порівняно з першим півріччям 2020 року, поголів'я корів - 5,8%, до 1,67 млн голів, скорочення молока, що надійшло на переробку, - на 12%. Він уточнив, що найбільше скоротилося виробництво масла, сирних продуктів, сухого знежиреного молока та казеїну. Негативну тенденцію посилило зростання за зазначений період імпорту молочних продуктів із $140 млн до $165 млн у грошовому еквіваленті.

Керівник експертно-аналітичної служби СМПУ Леонід Тулуш наголосив на необхідності розроблення програмних документів із підтримки молокопереробної галузі, оскільки її частка в харчовій промисловості України скоротилася з 17% у 2010 році до менше ніж 10% у 2020 році. Він уточнив, що тези, наведені в аграрному блоці чинної Національної економічної стратегії до 2030 року, є правильними, але конкретної стратегії з розвитку молочної галузі документ не містить.

"Потрібно врахувати, що з часом молоко від населення взагалі не буде присутнє в молокопереробці. Справді, з 2024 року йдуть нові стандарти, коли переробка остаточно відмовиться від молока з господарств населення через його невідповідність стандартам, які, до речі, посилюватимуть. Відповідно, потрібен програмний документ, як виживати в таких умовах", - зазначив Тулуш.

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур на прес-конференції зазначав про важливість державного контролю і підтримки переробних галузей в питаннях боротьби з фальсифікатом, імплементації європейських практик в сфері взаємовідносин між торгівлею та постачальниками, а також в сфері стандартів якості.

Як повідомлялося, ухвалена Кабінетом Міністрів у травні 2021 року постанова розширює та удосконалює державну підтримку розвитку тваринництва й переробки сільськогосподарської продукції на 2021 рік, на реалізацію програми передбачено 1,15 млрд грн.

За даними Держстату, реалізація в Україні м'яса на забій (у живій вазі) в січні-червні 2021 року знизилася на 2,5% порівняно з першим півріччям 2020 року - до 1,60 млн тонн, виробництво молока - на 5,3%, до 4,32 млн тонн, яєць - на 13,6%, до 7,38 млрд шт.

Станом на 1 липня поголів'я домашньої птиці в Україні скоротилося на 3,8% порівняно з показником на ту саму дату минулого року - до 239,2 млн голів, великої рогатої худоби (ВРХ) - на 6,5%, до 3,23 млн голів (зокрема поголів'я корів скоротилося на 5,8% - до 1,67 млн голів), овець і кіз - на 5,0%, до 1,39 млн голів, тоді як поголів'я свиней зросло на 0,7% - до 6,11 млн голів.

Повна версія публікується в економічних випусках агентства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський упевнений, що замах на Шефіра - це ціна за реформи, але реформ немає, вважає політолог

Понад чверть українців за автономію ОРДЛО, така сама кількість - за їхню ізоляцію - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

До Верховної Ради проходять п'ять партій - соцопитування Центру "Соціальний моніторинг"

Україна очікує приєднання до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту в II кв.-2022 - представник Держмитслужби

Запровадження європейських принципів роботи є одним з основних напрямків реформування митниці - круглий стіл

У Москві планується провести мітинг проти арешту українців в окупованому Криму

Пацієнти закликають депутатів ухвалити в цілому законопроект про договори керованого доступу

Біогаз і біометан мають замістити імпорт природного газу - президент "МХП Еко Енерджи"

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

BWT інвестує до EUR5 млн в автомати з розливу очищеної води

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА