Інтерфакс-Україна
11:37 05.08.2021

Майже половина українців вважає рішення, які суперечать Конституції, головною загрозою в роботі влади в найближчі три роки - опитування

2 хв читати

Київ. 5 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 48% опитаних громадян України впевнені, що головною загрозою в роботі влади в найближчі три роки є рішення, які суперечать Конституції України, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного дослідницьким агентством Info Sapiens на замовлення Центру спільних дій у квітні-травні 2021 року.

Згідно з результатами дослідження, представленими на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер, другою найбільшою загрозою, на думку українців, є потенційна парламентська криза. Згідно з опитуванням, так думає 41% опитаних. Водночас кожен четвертий (24% респондентів) боїться надмірної концентрації влади в руках президента.

Органом влади, який створює найбільше загроз демократії, більшість опитаних українців (45%) назвали Верховну Раду. При цьому президента найбільшою загрозою вважають 15% громадян, Кабінет Міністрів - 12%, а 23% респондентів не змогли відповісти на запитання.

Дослідники також звертають увагу на певну кореляцію між тим, які загрози громадяни вважають пріоритетними і, наприклад, їх освітою. Так, учасники опитування з вищою освітою (53%) все ж більше схильні вважати небезпечними для розвитку демократії в Україні неконституційні акти органів влади порівняно з респондентами з базовою освітою (35%). Водночас українці з вищою освітою бояться зростання впливу силових структур.

"Цікава динаміка щодо найбільших загроз для демократії України в населених пунктах. У селах, де ймовірність зустріти правоохоронців значно нижча, ніж в інших населених пунктах, значно менше бояться зростання впливу силових структур (26%) порівняно з жителями великих міст (36%). Жителі міст із населенням понад 500 тисяч більше бояться надмірної концентрації влади в руках президента (31%) порівняно з жителями сіл (від 20%)", - зазначила керівник аналітичної команди Центру спільних дій Марія Левонова.

Вибірка проведеного дослідження становить 2000 респондентів і є репрезентативною для населення України віком 16 років і старше за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном згідно з даними Державної служби статистики станом на 1 січня 2019 року. Максимальна гранична теоретична похибка становить 2,2%.

Опитування відбувалося у дві хвилі: методом CATI (телефонні інтерв'ю із дзвінками на номери мобільних телефонів, computer-assisted telephone interviews) 19-27 квітня 2021 року і методом CAPI (особисті інтерв'ю вдома у респондента з використанням планшета, computer-assisted personal interviews) 7-27 травня 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА