11:50 05.08.2021

Понад 30% українців виступають за посилення повноважень президента - опитування

2 хв читати

Київ. 5 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 36% українців готові посилити повноваження президента шляхом переходу до президентської форми правління, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного дослідницьким агентством Info Sapiens на замовлення Центру спільних дій у квітні-травні 2021 року і презентованого в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"Ми запитали українців, які зміни в розподілі повноважень президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів вони хотіли б бачити через десять років. Посилити ВР та Кабмін і зменшити при цьому вплив президента готові лише 22% громадян. Ще 27,5% громадян впевнені, що повноваження інституцій мають залишатися такими самими, як є нині. Але більша частина (36%) виступає за посилення повноважень президента і зменшення впливу ВР і Кабміну", - сказала керівник аналітичної команди Центру спільних дій Марія Левонова на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс- Україна" в четвер.

Водночас, згідно з опитуванням, 25% респондентів готові посилити повноваження президента шляхом переходу до президентської форми правління, 19% опитаних є прихильниками парламентської форми правління і ще 15% хотіли б послабити повноваження президента, але в нинішній формі правління.

За даними дослідження, прихильниками переходу до парламентської республіки є Київ (27%) і Центральний регіон (23%). Громадяни старшого віку (27%) і з вищою освітою (22%) більше схильні рухатися в бік колегіальних рішень, тобто до парламентаризму. Водночас жителі сіл більш схильні до ідеї президентської республіки (28%) на відміну від великих міст, де таку форму правління підтримує лише кожен п'ятий.

Окрім того, згідно з результатами фокус-груп, громадяни переконані, що основна проблема не в розподілі повноважень, а у невиконанні наявних функцій і недостатній відповідальності політиків і чиновників. Також значна частина респондентів усвідомлює ризик надмірної концентрації влади в одних руках і переважно є противниками чисто президентської моделі.

Вибірка проведеного дослідження становить 2000 респондентів і є репрезентативною для населення України віком 16 років і старше за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном згідно з даними Державної служби статистики станом на 1 січня 2019 року. Максимальна гранична теоретична похибка становить 2,2%.

Опитування відбувалося у дві хвилі: методом CATI (телефонні інтерв'ю із дзвінками на номери мобільних телефонів, computer-assisted telephone interviews) 19-27 квітня 2021 року і методом CAPI (особисті інтерв'ю вдома у респондента з використанням планшета, computer-assisted personal interviews) 7-27 травня 2021 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Біогаз і біометан мають замістити імпорт природного газу - президент "МХП Еко Енерджи"

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

BWT інвестує до EUR5 млн в автомати з розливу очищеної води

Коли перші особи країни роблять таємницю принципом управління, це дуже сумно - політолог

"Нафтогаз" модернізує передані йому держТЕЦ з урахуванням сучасних біотехнологій - радник глави Рябчин

Закон про розвиток біометану може бути ухвалений уже 5 жовтня - радник голови "Нафтогазу" Рябчин

Політологи бачать Терехова переможцем на виборах мера Харкова

Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу

Українські шахістки поїдуть на чемпіонат Європи серед клубів та чемпіонат світу серед жіночих команд

Судове рішення на користь НЗФ у справі про відключення СЕС TIU Canada створить в Україні небезпечний прецедент - адвокати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА