11:52 17.09.2021

Закон про розвиток біометану може бути ухвалений уже 5 жовтня - радник голови "Нафтогазу" Рябчин

2 хв читати

Київ. 17 вересня. ЕНЕРГОРЕФОРМА - Верховна Рада може розглянути законопроект №5464 про розвиток біометану в другому читанні вже на засіданні 5 жовтня, повідомив радник голови правління НАК "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин.

"Я спілкувався сьогодні з Ольгою Стефанішиною - віце-прем'єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, яка планує євроінтеграційний день у парламенті. Розглядається можливість, що 5 жовтня буде друге читання цього законопроекту, і його буде фіналізовано. Я також із колегами з комітету про це говорив", - сказав Рябчин під час круглого столу в рамках проекту Green Deal на тему "Український біометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Це попередня інформація. Але сподіваюся, так воно і буде, і наразі триває робота над правками. І справді, ми ("Нафтогаз" - ЕР) приєдналися до колег, оператора ГТС та інших щодо просування цього законопроекту", - додав він.

За його словами, для "Нафтогазу" це дуже важливо на тлі декарбонізації, що відбувається у світі.

"Усі топові компанії не лише в Україні, а й у всьому світі мають кінцевою метою кліматичну нейтральність. Тому "Нафтогаз" й ухвалив рішення розвивати низьковуглецеві бізнеси: енергоефективність, боротьбу з втратами метану, біогаз, біометан - все те, що може декарбонізувати класичну нафтогазову компанію", - зазначив Рябчин.

Як повідомлялося, законопроект №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану" в першому читанні Верховна Рада прийняла 9 вересня.

Законопроект поняття "біометан" регламентує як "біогаз", який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подання в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання як моторного пального.

Крім того, документ передбачає створення реєстру біометану для обліку в системі, встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

За даними біоенергетичних асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію Інституту ім.Марзєєва з ринку контролю якості ліків - завлабораторією

Керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію Інституту ім.Марзєєва з ринку контролю якості ліків - завлабораторією

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА