18:53 22.10.2021

Рейтинг "Слуги народу" знижуватиметься й надалі - політолог

3 хв читати

Київ. 22 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Соціологічні рейтинги підтримки правлячої партії "Слуга народу" знижуватимуться й надалі, вважає політолог, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.

"Як показало недавнє опитування КМІС, рейтинги "Слуги народу" знизилися... Такий зафіксований соціологами розклад - це пряма відповідь населення на те, що відбувається в соціально-економічній і політичній сферах... У ситуації, в якій наразі опинилася правляча партія, втрачено управлінську логістику", - заявив Матвієнко під час круглого столу на тему "Українська політика у жовтні - між поляризацією та консолідацією" в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За словами експерта, прикладами такого стану справ є відсутність готовності в країні до опалювального сезону, нестача газу та вугілля, низький рівень підтримки регіонів.

"Провели адміністративно-територіальну реформу. Об'єднаним територіальним громадам навіть дали ресурс за рахунок податків. Водночас їх примушують підписати Меморандум про проходження опалювального сезону, де на бюджети громад перекладаються всі проблеми у зв'язку з ризиками в сім разів зростання ціни на газ. З іншого боку, 70% коштів від продажу земель, які належать громадам, забирають у фонд державного бюджету. Ось таких некомпетентних, некваліфікованих рішень можна наводити багато", - сказав він.

Крім того, як зазначив експерт, "досі суспільство не отримало відповіді щодо винуватості або невинуватості народного депутата Трухіна в ДТП, якого підозрюють у перебуванні в той момент у нетверезому стані". "У нас немає відповіді на цілу низку інших запитань щодо поведінки інших депутатів "Слуги народу", - додав він.

За словами директора соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, падіння рейтингів пов'язане з падінням іміджу політичної сили правлячої партії. "Але вони самі винні: хто вас просив так знущатися над померлим депутатом Поляковим, демонструвати свою некопметентність, так погано готувати свої виступи на ефірах? (...) У "Слуг народу" формується неприємний, нехороший, антинародний імідж. Більше того, за два роки вони не зуміли створити партію, яка стала б сполучною ланкою між владою та населенням", - сказав він.

Небоженко також припустив, що подальше ослаблення позицій правлячої партії може бути пов'язано з обранням її голови Олександра Корнієнка на посаду першого заступника голови Верховної Ради. "Ніколи голова партії не стає заступником голови міськради, мера або парламенту. Корнієнко мав виконати ту політичну роль, яку відводив йому президент. Але, мабуть, політики мало. Корнієнко зайняв місце зручне і, мабуть, тепер він партією не займатиметься... Все це веде і до розриву між іміджем самого Зеленського та іміджем "Слуг народу", - додав експерт.

За словами політолога, директора приватного підприємства "Інститут глобальних стратегій" Вадима Карасьова, зниження соціологічної підтримки "Слуг народу" багато в чому пов'язано з нерозумінням ними суті самої політичної діяльності через некомпетентність.

Як повідомлялося, в оприлюдненому у жовтні соціологічному рейтингу Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за партію "Слуга народу" проголосували б 15,5% респондентів, які визначилися з вибором. При цьому депутати "Європейської солідарності" набрали б 15,7% голосів (на 0,2 процентних пункта вище). У вересні показник "Слуги народу" становив 20%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна розраховує на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади - президент Федерації шахів

У Раді почесних громадян міста Києва стурбовані можливим ухваленням законопроекту про столицю в чинній редакції

73% опитаних назвали фіскалізацію найдієвішим інструментом для боротьби з нелегальним імпортом техніки - дослідження Gfk

70% опитаних компаній, які надають сервісне обслуговування техніки по гарантії, відмовляють власникам сірої електроніки - дослідження

Обсяг продажу в Україні "сірої" техніки та електроніки за рік пандемії знизився на 12%, до 18 млрд грн – дослідження

Постковідний синдром можуть мати 5-7% людей, які перенесли COVID

Людям, які перехворіли на COVID-19, не можна "надувати кульки" - експерти

Ситуація у книговиданні критична, потребує від держави системних заходів - представники галузі

Президент Асоціації видавців Афонін нарікає, що програма з виплати 1 тис. грн вакцинованим українцям не поширюється на купівлю книг

ЄС працює з українським урядом над визначенням виробничих ланцюгів вторинних продуктів та оцінює попит на них

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА