18:09 10.01.2022

Житомир має намір замістити 90% газу за рахунок ТЕЦ на трісці та RDF до 2025 року - мер

2 хв читати

 

Житомир протягом наступних трьох років планує замістити 60-65% газу, який наразі споживається для опалення, за рахунок чотирьох теплоелектроцентралей (ТЕЦ), що працюють на трісці, і ще 30% - за рахунок спалювання сміття (RDF-палива), повідомив мер міста Сергій Сухомлин.

"Собівартість 1 Гкал теплової енергії (ТЕЦ на трісці - ІФ) становить приблизно 1100 грн за середньої ціни в Україні 2000 грн (газові ТЕЦ - ІФ). Причому це ми ще розуміємо, що теплокомуненерго отримують пільговий газ від "Нафтогазу". Реальна ринкова ціна була б значно вищою", - повідомив Сухомлин під час круглого столу на тему централізованого опалення в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Міський голова зазначив, що зазначена вище перша ТЕЦ на трісці за грантові кошти уряду Швейцарії та бюджету міста вже запущена та виробляє електроенергію (1,1 МВт), забезпечуючи потреби комунального підприємства в е/е.

За його словами, друга потужніша ТЕЦ на трісці буде побудована за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), інші дві - приватними інвесторами у період 2022-2023 років.

При цьому третину газового балансу Житомира буде заміщено за рахунок спалювання сміття, додав мер. Він зазначив, що така модель мультиплікується у багатьох містах України, зокрема з населенням понад 100 тис. осіб.

"Кожне українське місто виробляє стільки сміття, що це фактично 30% заміщення газу в будь-якому місті. Так, у Житомирі 40 тис. тонн RDF, отриманих зі сміттєпереробного заводу, еквівалентно 20 млн куб. м газу, що є заміщенням третини балансу газу в місті", - пояснив Сухомлин.

Він також додав, що місту вдалося скоротити втрати у тепломережах до 6% за нормативного рівня, який дозволено закладати у платіжки, 12%. Водночас мер наголосив, що на першому етапі модернізації міського централізованого опалення інвестиції в ТЕЦ є ефективнішими, оскільки мережі потребують більших вкладень із меншим рівнем економії.

Як повідомлялося, перший завод із переробки сміття в Україні потужністю 85 тис. тонн на рік планують запустити у Житомирі у березні 2022 року.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко розцінив обшуки у Чернігові як політичний тиск на місцеве самоврядування

Винні напої Fragolino, які виробляють в Україні, не відповідають заявленому складу та кодам УКТЗ - "Укрспожив-контроль"

Бізнес має розробляти стратегії декарбонізації для залучення фінансування – віце-прем'єр

Представники виноробної галузі проведуть профільний форум в Одесі у травні 2022 року

"Укрсадвинпром" та Мінагрополітики працюють над виведенням вина зі списку підакцизних товарів

Засновники ГО "Центр національної стійкості та розвитку" висунули владі антикорупційні вимоги

Експерти медичного туризму очікують збільшення потоку іноземців до України у 2022 році

Шкідливі звички та серцево-судинні захворювання найбільше підвищують ризики постковідного синдрому - думка

"Слуга народу" та "За майбутнє" заявляють, що "ОПЗЖ" силою намагається повернути собі владу на Донеччині

Екс-співробітники ЕКА колективно звернулись до прем’єра та просять відреагувати на проблеми в агентстві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА