Інтерфакс-Україна
11:55 26.01.2012

Екс-власники столичного готелю "Славутич" заявляють про незаконне позбавлення їх прав власності й мають намір звернутися до ЄСПЛ

3 хв читати

Київ. 26 січня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Колишні власники готелю "Славутич" (Київ) заявляють про порушення законодавства під час процедури банкрутства-вилучення готелю й у зв'язку з цим мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це вони заявили на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

"Навіть якщо в нас заберуть усе, в Страсбурзі все одно вже є (позов до ЄСПЛ - ІФ)", - сказав міноритарний акціонер компанії Мстислав Скоробогатов, коментуючи силове захоплення готелю, що сталося 20 січня 2012 року.

При цьому міноритарій назвав безпідставною інформацію про нібито його причетність до організації подій, пов'язаних із захопленням готелю "Славутич", а також про порушення стосовно нього низки кримінальних справ. Він також уточнив, що володіє лише 1% акцій ВАТ "Готель "Славутич", а не 49,9%, як повідомляють відкриті джерела.

За словами М.Скоробогатова, ініціатори силового захоплення готелю "Славутич" діяли в інтересах екс-віце-спікера Держдуми РФ Олександра Бабакова (нині депутат Держдуми РФ поточного скликання, член комітету в міжнародних справах, фракція "Єдина Росія" - ІФ).

Юрист-консультант Михайло Негреша, який був присутній на прес-конференції, у свою чергу, зазначив, що справу про банкрутство готелю "Славутич", яку ініціювало ТОВ "Сталькон-М" і яка стала основою позову про вилучення будівлі готелю в ПП "Базис-Пром", порушив Господарський суд Києва та залишила без змін апеляційна інстанція з порушеннями чинного законодавства.

"Так само було заслухано й касаційні скарги у Вищому господарському суді", - сказав він.

За словами М.Негреші, рішення про витребування майна та постанову, згідно з якою його залишили в силі, також було оскаржено в касаційній інстанції, однак минув майже місяць, а скаргу так і не направили до Вищого господарського суду України.

Він також повідомив, що Госпсуд Києва призначив арбітражним керуючим і розпорядником майна готелю Олексія Щербаня, який є також власником ВАТ "Готель "Славутич", і на користь якого вилучається будівля готелю "Славутич".

Співвласник ПП "Базис-Пром" Абдулла Бані Насер також повідомив про намір звернутися до президента України Віктора Януковича з проханням сприяти у вирішенні конфлікту.

Як повідомлялося, Абдулла Бані Насер і М.Скоробогатов, які є співвласниками ПП "Даско", що опосередковано володіло готельним комплексом "Русь", а також 50-відсотковими частками в торговельно-розважальному центрі "Метрополіс" і торговельному центрі "Метроград" (обидва Києві), в січні 2009 року звернулися до ЄСПЛ з позовом проти України у зв'язку з порушенням прав власності, що сталося внаслідок рейдерського захоплення зазначених об'єктів у листопаді 2006 року. У своєму позові вони оцінювали збиток від рейдерських дій у розмірі $250 млн.

Тоді Абдулла Бані Насер і М.Скоробогатов пов'язували захоплення з компанією VS Energy International, бенефіціарами якої є кілька російських підприємців, а також депутат Держдуми РФ О.Бабаков.

"ВС Енерджі Інтернешнл Україна", пов'язана з VS Energy International, є керуючою компанією ТОВ "Прем'єр Інтернешнл", що об'єднує готелі під брендом Premier Hotels (на сьогодні - готелі "Прем'єр Палас" у Києві, "Ореанда" в Ялті, "Дністер" у Львові, "Аврора" й "Космополіт" у Харкові та "Стар" у Мукачевому).

ОСТАННЄ

Українці вважають цифровізацію головним успіхом 2025 року, а боротьбу з корупцією - провалом - опитування Active Group

Кінець року українці зустрічають у поєднанні стриманого оптимізму та запиту на справедливість - Active Group

Експерт пропонує участь профспілок у наглядовій раді "Укрзалізниці"

Асоціація суб’єктів розподіленої та маневрової генерації створена в Україні

KNESS у 2026р. планує встановити приблизно 200 МВт УЗЕ – топменеджер

2025-й став роком відновлення розвитку вітроенергетики – заступник голови правління УВЕА

Спорудження Полтавської ВЕС значно посилить енергонезалежність дефіцитного Полтавського регіону – представник ДТЕК

У 2025р в Україні побудовано 324 МВт нових ВЕС проти 248 МВт за два попередні роки – голова УВЕА

Половина опитаних українців вважають себе європейцями - дослідження

Українці за кордоном дедалі рідше сприймають повернення на Батьківщину як однозначну перспективу - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА