13:27 31.10.2023

Більшість громадян України вважають за необхідне мати знання про політику - опитування

2 хв читати
Більшість громадян України вважають за необхідне мати знання про політику - опитування

Більшість громадян України вважають за необхідне мати мінімум знань про політичну систему і політику, щоб ефективно використовувати свої конституційні права і свободи, і згодні з тим, що держава має гарантувати можливість отримання цих знань.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 21 до 27 вересня 2023 року в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, представлені на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Згідно з результатами опитування, 82,4% респондентів "згодні" і "скоріше згодні" з необхідністю мати знання про політику. До протилежної думки схиляються тільки 11,2% опитаних. Не змогли відповісти 6,4%.

При цьому 65,7% респондентів вважають, що в Україні не існує цілісної системи політичної освіти, яка охоплювала б, зокрема, й доросле населення. Протилежної думки дотримуються 16,8% опитаних. 17,4% громадян не змогли відповісти.

30,8% респондентів готові брати участь у безкоштовних програмах політичної освіти для громадян. 21,9% обрали варіант відповіді "можливо, не впевнений". 35,9% не готові брати участь у таких програмах. 11,4% - не змогли відповісти.

Більшість громадян (74,9%) вважають, що в сучасних умовах в Україні військово-патріотична освіта має бути обов'язковою складовою громадянської освіти. 11,4% опитаних таку думку не поділяють, а 13,7% відповісти не змогли. 73,6% опитаних вважають, що до організації та здійснення програм, проєктів і заходів із громадянської освіти мають залучатися ветерани війни проти російського агресора. 10,9% із цим не згодні, 15,5% не змогли відповісти.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більшість українців не підтримує прихід до влади після війни жодної з чинних партій - соцопитування

ГО "Антикорупційний штаб" презентував портал, який виявляє конфлікт інтересів у місцевих депутатів

Опитування: 53,9% опитаних українців вважають, що тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти - "ніхто не хоче помирати"

Опитування: понад 63% респондентів вважають, що всі, хто заплямував себе співпрацею з ворогом на ТОТ, мають бути ув'язнені

Опитування: понад 50% опитаних українців вважають, що Україна має відновити свій ядерний потенціал

Опитування: 70% українців вважають, що влада наживається на війні й дедалі глибше загрузає в корупції

Аграрна цифрова революція: машини зі штучним інтелектом на українських полях - з точністю до рослини

"Український інститут майбутнього" пропонує нову ліберальну податкову реформу "4 по 10"

ВР пропонують замінити кримінальну відповідальність на адміністративну за зберігання зброї для самозахисту та її виготовлення без ліцензії - Устінова

"Авто-Регіон" у 2024 р. має намір збільшити частку турецьких Temsa на ринку автобусів України до 10% за рахунок шкільних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА