17:35 26.01.2021

Депутатська група "Довіра" зареєструвала законопроект щодо захисту  прав побутових споживачів газу

3 хв читати

Народні депутати від групи "Довіра" 25 січня зареєстрували законопроект №4635 щодо захисту  прав побутових споживачів природного газу, який покликаний зупинити практику постійного підвищення цін на газ.

Про це під час погоджувальної ради парламенту заявив голова депутатської групи "Довіра", ініціатор і співавтор законопроекту Олег Кулініч.

"У січні по всій країні відбулися акції протесту проти підвищення тарифів на енергоносії. Розпочалися вони з Полтавщини, яку я представляю в Верховній Раді.  Депутатська група "Довіра" зареєструвала законопроект №4635 щодо захисту  прав побутових споживачів природного газу. Він дає змогу Кабміну визначати максимальну ціну постачання для побутових споживачів, а також граничний рівень націнки. Крім того, врегульовується питання щодо постачальника "останньої надії" і вимоги до операторів газорозподільних систем", - зазначив Олег Кулініч.

Також Кулініч нагадав, що ще 12 січня представники "Довіри" зареєстрували проект постанови №4580 щодо врегулювання цін на енергоносії, а також додав, що депутатська група "Довіра" готова підтримати й законодавчі ініціативи колег з інших фракцій і груп, які будуть направлені на здешевлення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Законопроектом №4635 пропонується внести зміни до закону "Про ринок природного газу", згідно з якими Кабмін отримує право приймати рішення щодо пільгових цін для населення у разі режиму надзвичайної ситуації та/або карантину; також – визначати максимальну пільгову ціну постачання для побутових споживачів, а також граничний рівень націнки.

Окрім того, депутати групи "Довіра" пропонують ввести у законодавство норму, згідно з якою, у разі, якщо конкурс з визначення постачальника "останньої надії" не відбувся, Кабмін визначає таким постачальником компанію, єдиним акціонером якої є держава, тобто  НАК "Нафтогаз України", строком на 1 рік.

Також законопроектом пропонується встановити, що тимчасово, до 1 січня 2025 року, обов’язки по забезпеченню природним газом побутових споживачів покладаються на постачальника "останньої надії". При цьому, споживачам, які здійснили передоплату вартості газу іншим постачальникам або мають переплату вартості газу, постачання газу здійснюється після завершення терміну дії таких договорів або вичерпання такої переплати перед іншим постачальником. Водночас, побутові споживачі і далі мають право на зміну постачальника природного газу.

Разом з тим, законопроектом 4635 пропонується визначити, що оператор газорозподільної системи, який надає послуги побутовим споживачам, повинен мати не менше 100 тис. підключень. Такі зміни сприятимуть зменшенню тарифу на послуги розподілу природного газу, бо саме у операторів з найменшою кількістю споживачів найвищі тарифи. На сьогодні ж, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, оператор повинен мати не менше 50 тис. точок приєднання.

Законопроектом пропонується доручити  Уряду до 1 квітня 2021 року розробити та впровадити механізм компенсації побутовим споживачам різниці між вартістю природного газу, сплаченою за січень 2021 року, та вартістю природного газу, розрахованою за граничною ціною на природний газ, встановленою КМУ.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Телеканал “НАШ” абсолютний лідер серед інформаційних мовників України

Посольство Аргентини та мережа магазинів "Сирне Королівство" провели спільний івент

Чернігівщина посіла перше місце в Україні за кількістю проєктів щодо підключення оптоволоконного інтернету – Анна Коваленко

VR Capital оскаржить в апеляції незаконне рішення ОАСК щодо боргів Укрзалізниці

#стоп_дискримінація: презентація соціальної кампанії Parimatch Foundation та "Спорт для всіх"

Перше в Україні легальне казино Billionaire відзвітувало про перші 30 днів роботи

Старт Євро-2020. Де в Києві дивитися матчі збірної України

Безкоштовна комп'ютерна допомога для тренерів проєкту Дія.Цифрова освіта

Розвиток настільного тенісу та протидія договірним матчам: ФНТУ разом зі Sport Integrity Team створили комітет етики та чесної гри

А ви готові до діджиталізації своїх мрій?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА