09:40 21.10.2021

Люди з діабетом розвіюють міфи про хворобу в незвичайному артпроєкті "Діабет – не вирок"

4 хв читати
Люди з діабетом розвіюють міфи про хворобу в незвичайному артпроєкті "Діабет – не вирок"

Діабет - найпоширеніший діагноз, навколо якого утворюються міфи. Понад 70% інформації про діабет в інтернеті не відповідає дійсності, хоча 1,3 млн українців живуть з цією хворобою, а ще мільйон не підозрюють, що страждають на неї. "Діабет - не вирок" - артвідповідь на всі чутки та домисли про захворювання, що вже називають "чумою 21 століття".

Цей незвичайний фотопроєкт стартував у Києві 20 жовтня та завершиться виставкою до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, що відзначається 14 листопада. У ньому взяли участь діабетики [A(S1] різного віку. У кожного героя - своя історія, але є одна річ, що їх поєднує. Всі вони "приручили" діагноз - навчилися якісно жити з діабетом та власним досвідом руйнують багато міфів і уявних обмежень. 

Багатодітна мати, спортсмен-екстримал, актор, вчений-фінансист, телеведуча, біотехнолог, яка шукає ліки від діабету, та інші розкажуть про своє життя у відеоінтерв'ю Олені Зубаревій, засновниці Асоціації лідерів сталого розвитку. А професійний фотограф Олександр Мордерер, виконавець відомого соціального проєкту "Переможці", спробує об'єднати всі історії в оригінальній фотосесії. Виставка його робіт відкриється у Києві у листопаді. 

"Діабет - не вирок" - це проєкт Асоціації лідерів сталого розвитку, що зміг об'єднати навколо глобальної проблеми представників громадського суспільства, вчених, лікарів, бізнес та ЗМІ. Наша мета - привернути увагу до важливості ранньої діагностики діабету та показати, що з цією особливістю організму можна жити повноцінно та якісно", - зазначила керівник АЛУР Олена Зубарєва

"Сьогодні абсолютно точно можна говорити, що діабет - неінфекційна пандемія 21 століття. Причому ця пандемія значно погіршує наслідки Covid-19. За даними міжнародних досліджень, кожен п'ятий пацієнт з діабетом, який хворіє на Covid-19, потрапляє в реанімацію, а кожен десятий вмирає. Я не хочу налякати, але хочу, щоб люди свідомо ставилися до свого здоров'я. Вчасно проводили вакцинацію. Подібні проєкти допомагають привернути увагу до діабету, провести скринінг і, якщо виявиться діабет - допомогти впоратися з ним і дбайливо ставитися до свого здоров'я" - зазначив Борис Маньковський, член-кореспондент Національної Академії медичних наук України, професор, завідувач кафедри діабетології Національного університету охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика.

"Найважливіше для людини з діабетом - психологічна підтримка родини, друзів, колег. Це важливо в будь-якому віці і особливо, коли діагноз тільки поставили. Яку установку людина дасть собі - вирок це чи спосіб життя, так і буде жити.  Діабет не повинен руйнувати  життя та стати на шляху втілення мрій і планів на майбутнє. Історії людей, які навчилися жити з діабетом, тому дуже гарний приклад, в рамках цього проєкту ми про них дізнаємося", - підкреслила Наталя Власенко, голова Фонду “Діабетик”.

Українці зможуть почути голос хворих на діабет завдяки співпраці громадських організацій і бізнесу, що активно підтримав проєкт. Серед них – фармацевтичні компанії Ново Нордіск, Рош Україна та цукровий завод "АТА", що допомагає втілити задум фотографа в життя[A(S2] .

"Компанія Ново Нордіск прагне змінити ситуацію для того, щоб подолати цукровий діабет та інші серйозні хронічні захворювання. Ми реалізовуємо цю мету шляхом впровадження інновацій в лікування хронічних захворювань, розширення доступу до новітніх лікарських засобів і профілактики. Лише половина людей з діабетом у світі діагностували проблему. Друга половина – живе з хворобою і не лікує її, що призводить до серйозних ускладнень. Привернення уваги до проблеми, вчасна діагностика та профілактика – важливі кроки для подолання стрімкого росту захворюваності. Саме тому ми підтримали цей проект, адже він про людей, які живуть з діабетом. Людей, які щодня прагнуть жити здоровим та повноцінним життям, які навчилися успішно контролювати цю хворобу. Ново Нордіск підтримує просвітництво у цьому напрямку і  реалізовує власні програми профілактики. Також в листопаді ми плануємо реалізувати програму для зниження темпів поширення діабету та ожиріння в Києві під назвою “Cities Changing Diabetes”, або “Міста долають діабет”. Ми плануємо розпочати зі столиці, а потім масштабувати програму до інших міст України, щоб полегшити боротьбу з діабетом у всій країні", - прокоментував  Владислав Мороз, віце-президент та генеральний директор Ново Нордіск Україна

"Я живу з діабетом вже 15 років. Ця хвороба зробила мене більш організованим і уважним до свого здоров'я - щодня я повинен пройти не менше 10 000 кроків. Але головне, що моє життя сповнене яскравими фарбами: я розвиваю бізнес в Україні, проводжу час з сім'єю, подорожую. Я щасливий чоловік, батько і дідусь - діабет цьому не завадить", - сказав керівник київського цукрового заводу "АТА", відомий турецький бізнесмен Неджмі Доган.

Довідка:

ГО "Асоціація лідерів сталого розвитку" створена для об'єднання бізнесу, влади, суспільства і медіа для вирішення соціально - значущих завдань. Членами асоціації є найбільші українські компанії, громадські організації, медіа та їх лідери, які виконують соціальну місію, розвивають суспільство і сприяють досягненню Цілей сталого розвитку.

 [A(S1]Люди з діабетом

 [A(S2]Звертаю увагу, що цей абзац чомусь виділено фоном

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА