17:43 12.12.2024

Україні необхідний національний план боротьби з діабетом

3 хв читати
Україні необхідний національний план боротьби з діабетом

Україні необхідний національний план боротьби з діабетом, в умовах війни він дасть змогу оптимізувати витрати на лікування і профілактику захворювання, вважає голова ради Української діабетичної федерації (УДФ) Валентина Очеретенко.

"Наша мета - попри війну отримати національний план боротьби з діабетом. Ми багато років намагаємося лобіювати це питання, воно особливо на часі, тому що це єдиний засіб оптимізувати витрати і виконувати роботу, яка показує свою ефективність для системи охорони здоров'я. Важливо, щоб було створено групу в парламенті, яка буде нам допомагати", - сказала вона під час пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Очеретенко також наголосила на необхідності профілактики та ранньої діагностики діабету.

"Необхідно терміново інвестувати в профілактику діабету. Раннє і більш якісне лікування є ключовим для запобігання його дорогим і руйнівним ускладненням. Якщо Україна прагне до євроінтеграції, ми повинні прислухатися до рекомендацій Європарламенту та міжнародних організацій щодо поліпшення профілактики та результатів лікування людей із діабетом у нашій країні", - сказала вона.

Водночас Очеретенко зазначила, що в умовах війни логістичні перешкоди та зруйнована інфраструктура ускладнюють доступ до основних медичних послуг для дедалі більшої кількості цивільного населення, зокрема для людей із цим захворюванням.

"Україна отримає від Світового банку $454 млн у межах проєкту "Трансформація охорони здоров'я шляхом реформи та інвестицій в ефективність". Сподіваємося, що частина цих коштів буде спрямована на збільшення доступності діабетичної допомоги", - сказала вона.

Своєю чергою, заступниця голови парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Оксана Дмитрієва звернула увагу на проблему доступу до лікування військовослужбовців, які мають діабет.

"Проблема - чоловіки, яких мобілізують і які перебувають на передовій. У них немає необхідного доступу до ліків і до певного харчування, яке повинна мати людина з цукровим діабетом. Через порушення харчування стан здоров'я погіршується, що може призвести до ускладнень", - сказав вона.

Зі свого боку директорка північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Вікторія Мілютіна повідомила, що за відшкодування вартості інсуліну від початку року в межах програми реімбурсації НСЗУ сплатила 2,4 млрд грн, що становить близько половини всіх виплат за програмою медичних гарантій (ПМГ).

За даними електронної системи охорони здоров'я, понад 584 тис. пацієнтів скористалися рецептами препаратів для лікування цукрового діабету другого типу, з них 129 тис. дітей. Безоплатний інсулін отримали майже 204 тис. осіб, зокрема понад 11 тис. дітей. Медичні вироби, тобто тест-смужки, отримали понад 10 тис. осіб, з них тисяча дітей. Нецукровий діабет є у 2000 осіб, зокрема у 131 дитини.

"У нас понад 2 млн погашених рецептів на цукровий діабет другого типу, на безоплатний інсулін - понад 1 млн погашених рецептів, на тест-смужки - близько 22 тис., на нецукровий діабет - понад 7 тис. Це результат неймовірної командної роботи всієї системи охорони здоров'я", - сказала вона.

Також Мілютіна повідомила, що програма реімбурсації "Доступні ліки" наразі охоплює 55 лікарських засобів для лікування діабету другого типу, чотири препарати для лікування нецукрового діабету, 63 торгові назви препаратів інсуліну та 45 тест-смужок для вимірювання рівня цукру в крові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення - РТЦК

ТЦК не наділені правоохоронною функцією і під час адмінзатримання громадян сприяють працівникам поліції - майор Козак

У разі непокори співробітникам поліції або ТЦК може бути здійснено під протокол адмінзатримання громадянина на строк до 3 годин - майор Козак

ТЦК не мають права забирати засоби стільникового зв'язку у громадян - майор Козак

ВДЕ-асоціації просять бронювати більше працівників енергетики для її розвитку

Готові проєкти ВЕС на 4 ГВт дають змогу повністю виконати Нацплан розвитку ВДЕ до 2030 р. - голова УВЕА

МХП у 2024 р. запустила 18 МВт когенерації та 15 МВт СЕС для власних потреб, планує ВЕС 60 МВт - Домбровський

Потужності СЕС у 2024 р. зросли на 800-850 МВт - голова АСЕУ

Українські виробники закачали до мережі вже 1 млн куб. м біометану - голова БАУ

Ситуація з керівником детективів БЕБ і корупція загалом може вплинути на довіру партнерів - Тука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА