16:03 17.10.2020

Міжнародна плавальна ліга: Cali Condors робить серйозну заявку на перемогу, нинішній чемпіон Energy Standard потребує талану

5 хв читати
Міжнародна плавальна ліга: Cali Condors робить серйозну заявку на перемогу, нинішній чемпіон Energy Standard потребує талану

У Будапештській Дунай-арені (Duna-Arena) 16 червня відбувся перший ігровий день першого матчу другого сезону Міжнародної  плавальної ліги (ISL), в якому європейська команда Energy Standard (Париж) почала відстоювати свій чемпіонський титул із матчу проти трьох американських команд – Cali Condors (Каліфорнія), Los Angeles Current і New York Breaker. Причому одразу стало зрозуміло, що команда Cali Condors твердо налаштована повалити парижан з п'єдесталу, повідомила прес-служба ISL в суботу.

Каліфорнійцям стало в пригоді нововведення – т. зв. джек-пот, коли очки за зайняті місця тих плавців, які відстали від першого місця на певний "джек-пот час", передаються переможцю запливу.

Так, якщо переможцю за перше місце гарантовано 9 очок, то максимально він може взяти 37 очок, за умови, що інші 7 учасників запливу не вкладуться в «джек-пот час».

У перший ігровий день найкращі індивідуальні результати у своїх запливах показали олімпійська чемпіонка 2016 року в естафеті та володарка 8 золотих медалей світових чемпіонатів Олівія Смоліга (Olivia Smoliga) з Cali Condors і олімпійський чемпіон 2016 року Райан Мерфі (Ryan Murphy) з Los Angeles Current. Обидва на дистанції 50 метрів на спині – по 24 очки (тобто, в цих запливах плавці, що посіли місця з 4-го, не вклалися в «джек-пот час»).

Підтвердили свій високий клас: олімпійська чемпіонка 2016 року Меланія Маргаліс (Melanie Margalis) – перемоги на дистанціях 200 метрів комплексним плаванням і 400 метрів вільним стилем і дворазова олімпійська чемпіонка (індивідуально та в естафеті) 2016 року Ліллі Кінг (Lilly King) – 50 і 200 метрів на спині (обидві – Cali Condors), а також олімпійська чемпіонка 2016 року і володарка 11 золотих медалей світових першостей Сара Шестрем (Sarah Sjostrom) – перемоги на дистанціях 50 і 100 метрів вільним стилем (Energy Standard).

У принциповій сутичці на дистанції 50 метрів вільним стилем олімпійський чемпіон 2012 року Флоран Манаду (Florent Manaudou) з Energy Standard випередив олімпійського чемпіона 2016 року і володаря 13 золотих медалей чемпіонатів світу Калеба Дресселя (Caeleb Dressel) з Cali Condors.

А загалом перший день проходив із певною перевагою команди Cali Condors і завершився з такими результатами:

Cali Condors – 280

Energy Standard – 235

Los Angeles Current – 214

New York Breaker – 154.

У двох фінальних комбінованих естафетах – жіночій і чоловічій 4х100 – крім призових очок, розігрувалося також право переможців назвати стиль, яким попливуть учасники фінальних скін-рейсів (перегонів на вибування) у другий день.

У жіночій комбінованій естафеті команда Cali Condors у складі Олівії Смоліги, Ліллі Кінг, олімпійської чемпіонки 2016 року Келсі Далії (Kelsi Dahlia) і Еріки Браун (Erica Brown) обійшла Energy Standard у складі олімпійської чемпіонки 2008 і 2012 років Емілі Сібом (Emily Seebohm), олімпійської чемпіонки 2012 року і дворазової чемпіонки світу Бріші Ларссон (Breeja Larsson), Анастасії Шкурдай (Anastasiya Shkurdai) і Сари Шестрем. Тим самим команда з Парижа позбулася свого головного козиря на скін-рейсах: у минулому сезоні, коли скін-рейси проводилися лише вільним стилем, всі «перегони на вибування», в яких брала участь Сара Шестрем, вона виграла. Цього разу вже тренерський штаб Cali Condors обиратиме стиль скін-рейси: або на спині під Олівію Смолігу або батерфляй під Ліллі Кінг.

Чоловіча комбінована естафета принесла ще більшу інтригу – перемогла команда, що йде в загальному заліку третьою.  LA Current у складі Райана Мерфі, Віла Лікона (Will Licon), олімпійського чемпіона 2016 року Тома Шилдса (Tom Shields) і Максима Руні (Maxime Rooney) на 6 сотих випередила Energy Standard у складі п'ятиразового чемпіона світу Євгена Рилова (Evgeny Rylov), володаря двох срібних медалей чемпіонату світу-2018 Іллі Шимановича (Ilia Shymanovich), олімпійського чемпіона 2012 року та «срібла» Олімпіади-2016 Чада ле Кло (Chad le Clos) і чемпіона світу 2016 року Симона Біліса (Simonas Bilis).

Можна припустити, що тренерський штаб LA Current обере плавання на спині як стиль для скін-рейсу – під Райана Мерфі.

Нагадаємо, що чоловічі та жіночі рейси на 50 метрів проводяться в самому кінці другого змагального дня. Плавці, які програли в чвертьфіналі, приносять своїм командам очки, як у звичайному запливі (за 5–8-ме місця); ті, що програли в півфіналі, – подвоєні; другий фіналіст – потроєні, переможець – 41 очко (потроєні за 1-ше місце плюс 14 балів бонусу). Звідси і таке високе значення.

До речі, в першому сезоні Ліги переможець фіналу в Лас-Вегасі визначився саме на скін-рейсах.

17 жовтня – другий і вирішальний день першого матчу другого сезону Міжнародної  плавальної ліги.

Нагадаємо, що в другому сезоні Ліги змагаються 10 команд. Крім чотирьох учасників першого матчу, за перемогу поборються: DC Trident (Вашингтон), Aqua Centurions (Рим), London Roar, Team Iron (Будапешт), а також новачки ISL – Toronto Titans і Tokyo Frog Kings.

Як повідомлялося раніше, у складі кожної команди по 18 чоловіків і жінок, в матчі беруть участь по чотири команди, кожна з яких на всі запливи заявляє по двоє плавців (дві команди на естафети). Очки, отримані плавцями на індивідуальних дистанціях і естафетах, складаються в командний результат.

Матч передбачає 39 запливів. Команда-переможець матчу отримує 4 очки, друге місце – три, третє – два, четверте – одне очко.

За результатами регулярного сезону (відбіркові змагання) 8 із них вийдуть у півфінали, а четвірка найкращих розіграє фінал 21-22 листопада тут же – в Будапештській Дунай-арені.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА