12:36 14.08.2024

Час автономної роботи обладнання для мобзв'язку та інтернету сьогодні можна збільшити до 5-6 годин - експерт

3 хв читати
Час автономної роботи обладнання для мобзв'язку та інтернету сьогодні можна збільшити до 5-6 годин - експерт

На сьогоднішній день 100% автономність мобільного зв'язку та інтернету можна збільшити до 5-6 годин, виконання вимоги Держспецзв'язку щодо забезпечення автономності протягом 10 годин у низці випадків є нереалістичним, сказав CEO "Датагруп-Воля" Михайло Шелемба в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Можливо, варіант, коли базові станції орієнтувалися б не на 10 годин автономної роботи, а на 5-6 годин, був би більш реалістичним. Але за умови, що це забезпечуватиметься в координації з іншими елементами системи, з енергетикою", - сказав Шелемба.

За його словами, виконання вимагає генерації 1,0 ГВт додаткового обсягу електроенергії, що також є частиною проблеми. "Три українські мобільні оператори разом мають 40 тис. базових станцій. Кожній із них потрібне живлення щонайменше 5 КВт на годину, тобто на 10 годин - 50 КВт. І потрібно щоб вони зарядилися за дві години. Це означає, що на кожну з них треба буде подавати 25 кВт на годину - 25 кВт на 40 тисяч станцій, то це вже 1,0 ГВт додаткового об'єму електроенергії, який має бути згенерований у системі. І це теж частина проблеми", - сказав CEO "Датагруп-Воля".

Він також уточнив, що не на всі базові станції підведено таку потужність, якої вони потребують. Тому виконання розпорядження Держспецзв'язку неможливе без тісної співпраці з "Укренерго", обленерго. Низку базових станцій потрібно буде підводити до більшої потужності.

Багато базових станцій розташовані на дахах і для встановлення там акумуляторних батарей потрібно провести серйозне технічне дослідження даху, зазначив Шелемба. "Тому що одна справа поставити батареї, які можуть забезпечувати автономність роботи протягом чотирьох годин, і зовсім інша - встановити обладнання для забезпечення 10 годин автономної роботи. Батареї дуже важкі, вони мають високу щільність, тому тиск на одиницю площі буде дуже високим. Це може призвести навіть до обвалу даху", - попередив CEO "Датагруп-Воля".

Щоб цьому запобігти, потрібно робити технічні дослідження, технічний проєкт, отримувати дозвіл відповідних служб, наголосив він. Частину обладнання потрібно буде замінювати - зокрема, шафи, в яких розміщується обладнання. "Усе це в більшості випадків неможливо замовити, привезти і встановити в ті терміни, що зазначені в розпорядженні", - сказав Шелемба.

Він також зазначив, що в питаннях необхідності підвищення автономності телеком-обладнання бачення держави та операторів збігаються. "Чи робили б ми все можливе для того, щоб максимально тримати зв'язок і без цього розпорядження? Звичайно! Оператори самі зацікавлені в тому, щоб послуга працювала. Це пріоритет номер один. При цьому держава сформулювала і своє певне бачення. І якщо із загальним його напрямом ми збігаємося - з енергостійкістю мереж треба працювати і досягати максимальної ефективності, - то конкретні цифри і терміни поки що виглядають як challenge. У деяких випадках це може бути взагалі нереалістично", - сказав він.

Раніше топменеджер однієї з телеком-компаній на правах анонімності повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що сьогодні оператори мобільного зв'язку непогано готові до роботи в режимі 4 на 4 - чотири години з електроенергією і чотири години автономно. Він висловив припущення, що на низці базових станцій можливо збільшити час автономності до 6 годин.

Також раніше "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell випустили спільну заяву, в якій поінформували своїх користувачів про те, що забезпечити на 100% автономність мобільного зв'язку та інтернету протягом 10 годин під час відключень вкрай складно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА