14:29 14.08.2019

"Vodafone Україна" очікує законодавчого вирішення проблеми імпорту "сірих" телефонів у 2020 році

2 хв читати
"Vodafone Україна" очікує законодавчого вирішення проблеми імпорту "сірих" телефонів у 2020 році

Оператор мобільного зв'язку компанія "Vodafone Україна" вважає за можливе врегулювання проблеми ринку імпорту мобільних пристроїв вже в 2020 році шляхом ухвалення Україною відповідних законодавчих ініціатив, повідомив директор Vodafone Retail Денис Поздняков на зустрічі з журналістами в Києві в середу.

"Очікується, що протягом наступного року це питання ("сірого імпорту" - ІФ) буде вирішено на рівні держави", - наголосив Поздняков.

За його словами, глобальне питання боротьби з "сірим" імпортом товарів включає в себе, зокрема і "сірий" імпорт мобільних телефонів.

"Найефективніший спосіб боротьби - просто взяти і повимикати сірі пристрої. Але тут багато нюансів, тому що він не має торкнутися рядового споживача, а має вирішуватися на рівні митниці, податкової системи. А оператор - виступати одним з інструментів цієї системи. Світовий досвід показує, що це найефективніший інструмент, коли за допомогою оператора "сірі" смартфони просто не з'являються в мережі й людина захищає свої права шляхом купівлі виключно "білого "товару", - зауважив директор Vodafone Retail.

За його словами, при Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вже формується консультативна комісія, що складається з продавців і виробників смартфонів, а також операторів мобільного зв'язку, яка займатиметься проблематикою боротьби з сірим імпортом, розробляючи комплексне рішення, що включає в себе і зміну формату роботи митниці, і можливе блокування операторами сірих телефонів.

Водночас, Поздняков наголосив, що в будь-якому разі відключення "сірих" мобільних пристроїв не працюватиме в зворотному порядку, а тому всі користувачі "сірих" телефонів, чиї пристрої будуть зареєстровані в мережах мобільних операторів до набуття чинності відповідним законом не підпадуть під його дію.

Як повідомлялося, раніше мобільні оператори та галузеві експерти заявили про необхідність дерегуляції телеком-галузі, введення технологічної нейтральності, впровадження Spectrum Sharing (можливість для мобільних операторів ділитися частотами) і системи державного контролю за імпортом мобільної техніки.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

lifecell запускає Mobile ID для корпоративних абонентів

Розширення ЗВТ з Ізраїлем на сферу послуг спростить закупівлю українських ІТ-послуг для ізраїльських компаній - думка

Керівництво "112.Україна" вимагає від влади негайно припинити тиск на телеканал - заява

Замість Олександра Ткаченка "1+1" очолив В'ячеслав Мієнко

Нацрада з телерадіомовлення припинила трансляцію російських каналів у готелі на Черкащині після звернення СБУ

Twitter заморозив тисячі акаунтів, пов'язаних із кампанією проти акцій протесту в Гонконзі

Google має понести покарання за маніпулювання думкою виборців, вважає Трамп

Нацрада з телерадіомовлення через суд анулює ліцензії 17 медіа і провайдерів, які не подали інформацію про структуру власності

Кодування супутникового телесигналу не вплине на роботу телеком-ринку в Україні - керівник відеосервісу Megogo

Нацрада перенесла розгляд результатів позапланової перевірки NewsOne

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА