Інтерфакс-Україна
19:12 18.12.2022

Держспецзв'язку попереджає про нову кібератаку, спрямовану на представників сектору безпеки та оборони

2 хв читати
Держспецзв'язку попереджає про нову кібератаку, спрямовану на представників сектору безпеки та оборони

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв'язку, попереджає про кібератаку на користувачів системи DELTA.

"DELTA – це створена за стандартами НАТО національна військова система ситуаційної обізнаності, яку використовують Збройні сили України та Сили безпеки та оборони. Зокрема, це програмне забезпечення дозволяє військовим оперативно дізнаватися важливі дані про противника", - наголошується в повідомленні Держспецзв'язку в телеграм-каналі.

Як повідомляють у CERT-UA, 17 грудня Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України отримав інформацію про поширення повідомлень щодо необхідності оновлення сертифікатів у системі DELTA. Такі повідомлення надходять у месенджерах, а також на електронну пошту. До того ж для розсилки зловмисники використовують скомпрометовану електронну адресу одного із співробітників оборонного відомства.

"У повідомленнях містяться вкладення у вигляді PDF-документів, що імітують військові дайджести та мають посилання на шкідливий ZIP-архів. При переході за посиланням у повідомленні на комп'ютері в результаті буде здійснено запуск двох шкідливих програм", - наголошується в повідомленні.

У Держспецзв'язку нагадали, що у грудні було зафіксовано розсилання електронних листів із небезпечним вкладенням нібито від імені ДСНС України – зловмисники використали тему іранських дронів-камікадзе Shahed-136.

Відомство закликає обережно ставитися до будь-яких надходжень. "Навіть якщо, на перший погляд здається, що вони надійшли від представників державних органів, служб, установ. Не відкривайте надіслані вкладення і не переходьте за посиланнями, якщо не впевнені у їхній безпеці", - наголошено в повідомленні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Дія" повідомлятиме українців про доступ до їхніх даних у державних реєстрах

"Укртелеком" звернувся до регулятора через запровадження в Україні "непродуктивних" та "комерційних" викликів

NovaPay та "Укрпошта" запустили післяплату для користувачів OLX

Роботу інтернету в Афганістані відновлено

Кабмін передбачив функціонування вебпорталу "Можливості для молоді"

Бета-тестування цифрової валюти "мрійки" мають запустити у "Мрії" з жовтня

Передбачені в проекті держбюджету-2026 кошти на Держкіно не дозволить взагалі фінансувати кінематограф - голова Агентства

Програма "1000 годин українського контенту" буде реалізовуватися під патронатом президента в 2026р - Мінкультури

Польща продовжує фінансувати термінали Starlink в Україні

"Укртелеком" планує підписати меморандум з учасниками ринку щодо користування кабельною каналізацію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА