14:29 25.03.2024

Китай вимагає від держустанов заміни іноземних ПК, серверів і ПЗ місцевими рішеннями - FT

2 хв читати
Китай вимагає від держустанов заміни іноземних ПК, серверів і ПЗ місцевими рішеннями - FT

Влада Китаю запровадила нові правила, що вимагають від держустанов заміни іноземних технологій місцевими рішеннями, що означатиме поступову відмову від використання в ПК і серверах чипів американських Intel Corp. і Advanced Micro Devices Inc. (AMD), пише газета Financial Times.

Нові правила також передбачають поступову відмову від операційної системи Windows від Microsoft Corp. і баз даних, розроблених іноземними компаніями.

Китайські держустанови почали дотримуватися нових вимог цього року. Правила були представлені міністерством фінансів, а також міністерством промисловості та інформаційних технологій КНР 26 грудня минулого року, зазначає FT.

Вони вимагають, щоб державні відомства і партійні органи рівня, вищого за міські, орієнтувалися під час закупівлі апаратного та програмного забезпечення на список "надійних і безпечних" виробників, до якого входять виключно китайські компанії, зокрема Huawei Technologies і державна група Phytium.

Як зазначають джерела FT, державним компаніям КНР наказано завершити перехід на технології місцевих постачальників до 2027 року. З минулого року держкомпанії країни щоквартально звітують про темпи оновлення їхніх IT-систем.

Відмова Пекіна від використання продукції Intel і AMD значно скоротить продаж обох компаній. Частка Китаю у виручці Intel торік становила 27%, у доході AMD - 15%.

Microsoft не розкриває ці дані, але президент компанії Бред Сміт заявив в американському Конгресі минулого року, що на частку Китаю припадає 1,5% виручки компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Витрати на генеративний ШІ в АТР досягнуть $26 млрд до 2027 року

Tesla просить акціонерів повторно схвалити винагороду Маска в $56 млрд, скасовану судом

Apple розгляне можливість виробництва пристроїв в Індонезії - Кук

ЦПД спільно з TikTok мають намір блокувати "сумнівні" акаунти

Клієнти банків зможуть надсилати довідки про доходи та низку інших документів через "Дію"

Рішення про скасування арешту 19,8% корпоративних прав lifecell дасть змогу закрити угоду з NJJ у максимально короткий термін - CEO "Датагруп-Воля"

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАДОВОЛЬНИВ ПОЗОВ LIFECELL, ЗНЯВШИ АРЕШТ ІЗ 19,8% КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ КОМПАНІЇ

Фрідман не отримає жодного цента від продажу lifecell, як і передбачають транзакційні документи - Шелемба

SpaceX вивела на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Samsung повернув собі лідерство на світовому ринку смартфонів у I кв. - IDC

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА