16:50 25.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували "законопроєкт про регулювання телеграму"

2 хв читати
У Верховній Раді зареєстрували "законопроєкт про регулювання телеграму"

На розгляд Верховної Ради винесено законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема месенджера "Телеграм". Відповідна картка з'явилася на сайті парламенту.

Авторами законопроєкту є народні депутати від різних фракцій - від "Європейської солідарності" Микола Княжицький, Ростислав Павленко, Михайло Бондар, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Софія Федина, від "Слуги народу" Микита Потураєв, Людмила Марченко, від "Голосу" Ярослав Юрчишин і Наталія Піпа, від "За майбутнє" Ірина Констанкевич.

У пояснювальній записці зазначається, що запропоноване чинним законом "Про медіа" регулювання залишилося неповним, що проявилося в неможливості ефективного реагування з боку держави на низку проблем в інформаційній сфері.

"В умовах повномасштабної агресії проти України ці проблеми створюють очевидні загрози національній безпеці. Цей законопроєкт покликаний надати державним органам відповідний інструментарій", - зазначено в документі.

Законопроєкт встановлює вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. При цьому умови не допускають діяльність в Україні суб'єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора.

Законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, згідно з якою неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (і через відсутність представництва, і через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності їхніх провайдерів. Також не допускається встановлення зазначених платформ і пов'язаних із ними сервісів на пристрої, що використовуються для службових цілей, відповідно до практики деяких країн ЄС і Швейцарії.

Законопроєкт направлено на розгляд профільного комітету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна проведе аукціон на три діапазони частот для мобільного зв'язку 11 листопада - регулятор

Європейський суд підтримав рішення Єврокомісії стягнути з Apple податки на 13 млрд євро

Консорціум NJJ перерахував Turkcell $524,3 млн і завершив придбання "Датагруп-Volia" і lifecell

Міністр культури Точицький виступає за збереження телемарафону

Техроботи в "Резерв+" завершилися, застосунок незабаром знову запрацює повноцінно

Кабмін дозволив Держспецзв'язку закуповувати безпілотні системи та засоби РЕБ

Верховний суд Бразилії залишив чинною заборону соцмережі X

Кабмін припинив дію угоди з РФ щодо організації лінії прямого засекреченого телефонного зв'язку між Києвом і Москвою

"НоваПей" на середину 2024 р. стала 7-ю за кількістю платіжних терміналів і 21-ю за активними картками

Сервіс Gemini пропонує нові функції: персоналізовані Gems і покращене створення зображень за допомогою Imagen 3

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА