Олександр Афонін

Олександр Афонін

український громадський діяч у сфері книговидання

 

Народився 6 вересня 1954 року в смт Вільча Поліського району Київської області, де і прожив до 1966 року.

1971 року закінчив середню школу № 72 м. Києва. До грудня 1972 р. — слюсар-шаблонник Київського авіаційного об’єднання; 1972 – 74 рр. — служба в Радянській Армії; 1975 – 1978 рр. — маляр Шляхо-будівельного управління № 3 тресту "Київшляхбуд-2".

З 1978 до 1983 року — на громадській і комсомольській роботі в СПТУ № 10 та Подільському райкомі комсомолу м. Києва.

Протягом року (1983–1984) працював заступником начальника Київського річкового училища.

З 1984 до 1991 року працював на різних посадах в апараті Компартії України, зокрема, відповідальним працівником Київського міськкому партії та Центрального Комітету Комуністичної партії України. Остання посада (1990 – 1991) — перший секретар Подільського райкому партії м. Києва.

З початку 1992 до лютого 1995 року — робота на керівних посадах у різних приватних підприємствах.

У лютому 1995 року обраний генеральним директором Видавництва гуманітарної літератури "Абрис". На цій посаді працював до липня 2001 року.

Президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів з червня 1996 року, з липня 2001 року — на штатній основі. Ним особисто та у співавторстві за цей період підготовлено десятки проєктів законодавчих і нормативних актів щодо поліпшення вітчизняного книговидання.

На сьогодні Афонін О. — громадський діяч, відомий не тільки російській, українській та білоруській спільноті, а й поза межами СНД. Асоціація протягом двадцяти семи років є учасником найбільшого у світі Франкфуртського книжкового ярмарку власним стендом.

Освіта вища. У 1982 році закінчив Київський університет ім. Т. Г. Шевченка, у 1990 році — Вищу партійну школу при ЦК Компартії України. Спеціальності за освітою — історик, викладач соціально-політичних дисциплін, політолог (спеціалізація — партійне і державне будівництво).

Автор численних статей із проблем книговидання, книгорозповсюдження, читання та державної політики в цій царині. Є автором восьми збірок віршів, кількох прозових творів та співавтор аналітичної праці "Українська книга в контексті світового книговидання".

Учасник і співавтор підсумкових документів понад 20 міжнародних конференцій з питань книжкового законодавства, що проводилися під егідою Європейського Союзу, ЮНЕСКО, Ради Європи.

Крім посади президента Асоціації є членом Колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України та членом громадської ради при Держкомтелерадіо. Є Членом Секретаріату громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Член експертної ради зі щорічної премії Президента України "Українська книжка року". Член Наглядової Ради Державної установи "Український інститут книги", член Наглядової Ради Львівської академії друкарства.

За громадську діяльність із захисту української мови й національного книговидання О. В. Афоніна нагороджено:

— 2000 року — Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України;

— 2004 року — Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня;

— 2013 року — Орденом "За заслуги" ІІ ступеня.

2007 року Афоніну О. В. присвоєно звання "Заслужений працівник культури України".

За результатами діяльності 2004 року він став лауреатом премії імені Дмитра Нитченка (Австралія).

 

 

 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА