17:58 19.05.2017

46 компаній підписали декларацію про доброчесність

2 хв читати
46 компаній підписали декларацію про доброчесність

Рада бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) представила Всеукраїнську мережу доброчесності і комплаєнса – нову ініціативу для бізнесу, що прагне працювати прозоро.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", 46 українських та міжнародних компаній у п'ятницю підписали в Києві декларацію про доброчесність і спільно формуватимуть принципи і правила діяльності мережі.

Заявлена мета створення мережі просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу: компанії-учасники мережі погоджуються підтримувати бездоганну ділову репутацію і постійно поліпшувати стандарти доброчесності згідно з кращими світовими практиками.

Передбачається, що члени мережі спільно працюватимуть над оцінкою антикорупційних ризиків для впровадження в своїх організаціях комплаєнс-програм, залучатимуть представників бізнесу до обговорення принципів доброчесності, підвищуватимуть інтерес до прозорого ведення бізнесу серед учасників ринку, а також регулярно підтверджуватимуть рівень своєї доброчесності.

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, який виступив ініціатором створення мережі, повідомив агентству, що її учасники планують до середини осені напрацювати модель, в рамках якої підтверджуватимуть і верифікуватимуть виконання ними зобов'язань, узятих на себе в рамках цієї ініціативи.

А. Шемета уточнив, що таких моделей існує багато: від публічної самооцінки самої компанії до відповідності Міжнародному стандарту ISO 37001, що визначає вимоги для систем менеджменту по боротьбі з корупцією.

Бізнес-омбудсмен зазначив, що корупція залишається основною перешкодою для економічного зростання України, нагадавши, що, за даними Transparency International, Україна посідає 131 місце з 176 позицій в рейтингу сприйняття корупції.

А. Шемета додав, що на наступному етапі розвитку Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнса передбачається проведення переговорів з державними органами щодо можливості та інструментів обліку участі компаній в ініціативах. За його словами, йтиметься про внесення цього параметра до системи оцінки ризиків, однак наголосив, що отримання таких пільг не є метою ініціативи.

Під час презентації було зазначено, що всі перші учасники мережі були рекомендовані Радою бізнес-омбудсмена, ЄБРР, ОЕСР, посольствами, міжнародними організаціями та бізнес-асоціаціями. Серед них, зокрема, компанії "Нова пошта", "Нібулон", "Астарта-Київ", "Комплекс Агромарс", УкрСиббанк і Кредобанк, "Кредит Європа Банк" та "Кредитвест Банк", "Де Ново", Arricano Real Estate Plc, група LafargeHolcim в Україні та "Подільський цемент", "Консюмерс-Скло-Зоря", "Сіменс Україна".

Крім того, до мережі увійшли "САН Інбев Україна", КУА "Національний резерв" та "Фенікс Капітал", "Даноша", "Метро Cash&Carry Україна", "Оріфлейм Україна", "Санофі-Авентіс Україна", "Віко-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Харкові сильна пожежа на підприємстві через ворожий удар - мер

Окупанти вдарили по цивільній інфраструктурі Харкова, є постраждалі - Синєгубов

Помічника Джемілєва затримано в аеропорту Кишинева - Чубаров

Розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання доступу держави до стратегічної інформації про проєктування АЕС – Міненерго

Окупанти обстріляли два села на Харківщині, постраждала пенсіонерка - Синєгубов

ОКУПАНТИ Б'ЮТЬ ПО ХАРКОВУ І ХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНУ - ГОЛОВА ОБЛАДМІНІСТРАЦІЇ

Пожежу в Миколаєві на деревообробному підприємстві ліквідовано - ДСНС

У неділю в Україні буде тепло, подекуди можливий дощ, вночі у східних та південно-східних областях заморозки на ґрунті - Укргідрометцентр

На Донеччині на Великдень нічні богослужіння в церквах відбудуться без участі людей - обладміністрація

Кравченко закликав мешканців Київщини до дотримання комендантської години у Великодні свята та правил поведінки під час повітряної тривоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА