Інтерфакс-Україна
08:02 15.04.2020

Автор ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Дощ не загасить непрофесійність та халатність уряду та чиновників у владі

2 хв читати
Дощ не загасить непрофесійність та халатність уряду та чиновників у владі

Валентин Наливайченко, народний депутат України, ВО "Батьківщина", секретар комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом

Пожежа – це завжди суспільне лихо і дуже небезпечне явище, а тим більше – пожежа в Чорнобильській зоні.

10 діб тривала масштабна пожежа. Мене особливо обурювала халатність влади у реагуванні на це лихо!

Обов’язок влади – мати чіткий план реагування та негайно діяти для ліквідації пожеж на небезпечних територіях, якою є Чорнобильська зона.

З першого дня, коли почалася пожежа, мав бути максимально задіяний обласний штаб з надзвичайної ситуації. Штаб та центральний уряд мали мобілізувати всі ресурси для локалізації та гасіння пожеж. І не тільки ресурси вогнеборців, армія теж мала вийти на допомогу!

Нагадаю, з часу аварії на ЧАЕС армія навчена реагувати на такі ситуації. Я сам служив в Острі поблизу Чорнобиля і в 1986-му, був у числі тих армійців, які забезпечували кільце і рятували країну.

Чому згадую це сьогодні? Та тому що якраз армія навчена робити і роздільні смуги, рови, інші протипожежні і протирадіаційні заходи, які можуть ізолювати місце пожежі та захистити людей на інших територіях від поширення вогню та радіації.

Окрім того, у нас існує (за гроші українських платників податків) Державне агентство з управління Чорнобильською зоною. На нього покладено функції забезпечення радіаційної та протипожежної безпеки. Якщо ж керівник держагенства не справляєтеся, то треба його або замінити, або змусити працювати!

Зараз ми маємо почути звіт від керівництва уряду та штабу з надзвичайної ситуації: що і як було зроблено з першого дня пожежі.

Чому тільки позавчора уряд виділив додаткове фінансування, наприклад, щоб заправити бронетехніку та пожежну техніку?!

Пожежа такого масштабу в Чорнобильській зоні – це відповідальність прем’єр – міністра, який у перший же день він мав бути на місці, особисто проконтролювати, скільки техніки є, скільки вогнеборців задіяно і як вони забезпечені, які сили від армії ще потрібно залучити...

Дощ, який, на щастя, таки падає, загасить активне полум’я. Але він не загасить головного – непрофесійність та халатність уряду та чиновників у владі. На жаль!

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВОЛОДИМИР КРЕЙДЕНКО

Кінець хаосу: як нові правила змінюють подорожі з тваринами в Україні

АНДРІЙ ОЗЕЙЧУК

Зміни на будівельному ринку України під час війни

ОЛЬГА ЧЕПЕЛЮК

Урахування соціального виміру в енергоефективності: нові інструменти та можливості для громад

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

Хто готовий страхувати від воєнних руйнувань?

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

Як Ізраїль показав світу, що точність — нова сила: урок для України

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Саміт ЄС – позитивні сигнали і "камені спотикання"

МАКСИМ ТКАЧЕНКО

Безпекові ризики чи підтримка України? Спрощуємо законодавство для іноземних волонтерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА