Інтерфакс-Україна
15:28 17.08.2021

Автор ДМИТРО ВІДСОТА

Україна прийняла Стратегію економічної безпеки – які зміни чекають на інвесторів

2 хв читати
Україна прийняла Стратегію економічної безпеки – які зміни чекають на інвесторів

Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman

 

Президент України ввів у дію Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року, затверджену раніше Радою Національної Безпеки і Оборони України.

Стратегія вперше в історії України закладає дієвий фундамент для формування державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки та дає детальну оцінку її ключовим складовим: фінансовій, виробничій, зовнішньоекономічній, макроекономічній, інвестиційній та інноваційній безпеці. У розрізі кожної з цих складових Стратегія визначає основні виклики, цілі, а також завдання та заходи щодо їх реалізації.

Серед ключових завдань, визначених Стратегією економічної безпеки України, виділяють пріоритетний розвиток промисловості на основі розширення внутрішнього та зовнішніх ринків збуту промислової продукції, виробленої в Україні, підвищення її конкурентоспроможності (з особливим акцентом на виробництві високотехнологічних товарів, таких як повітряні та космічні літальні апарати), удосконалення процедур проведення розслідувань у сфері торговельного захисту (антидемпінгових, антисубсидиційних та спеціальних/захисних розслідувань), запровадження регулярного моніторингу стану конкурентного середовища на українських ринках.

Особливу увагу в Стратегії приділено впровадженню національних стандартів, гармонізованих з європейськими енергетичними та екологічними стандартами, удосконаленню санкційної політики для збільшення ефективності впливу на об'єкт застосування санкцій і мінімізації шкоди для національних інтересів України.

Стратегія економічної безпеки України передбачає зменшення регуляторного навантаження на бізнес, розширення міжнародних торговельно-економічних зв'язків, проведення активної політики з укладання угод про вільну торгівлю, перегляд і розширення сфери дії чинних торговельних угод, розвиток сфери публічних закупівель шляхом подальшого приведення системи публічних закупівель України у відповідність до стандартів ЄС.

Стратегія також передбачає впровадження окремої системи управління та організації економічних процесів на території Донецької та Луганської областей, а також впровадження системи оцінки впливу іноземних інвестицій на національну безпеку, запобігання концентрації іноземного капіталу у сферах, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Україна вже розробляє законодавчу базу для здійснення перевірок іноземних інвестицій. У січні 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроект № 5011 «Проект Закону про здійснення іноземних інвестицій у суб'єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України», який запроваджує процедуру оцінки впливу іноземних інвестицій на національну безпеку України.

Законопроект № 5011 закріплює перелік правочинів, які підлягають перевірці, встановлює порядок проведення перевірки (включаючи вимоги щодо подання документів і терміни їх розгляду) та перелік видів діяльності, що підлягають такій перевірці. До них, зокрема, належать: діяльність у сферах використання ядерної енергії, поводження з радіоактивними відходами, зброї та боєприпасів, дослідження авіації та космосу, надання послуг природним монополістам, видобування корисних копалин.

Зазначений Законопроект зараз очікує розгляду Верховною Радою України у першому читанні.

 

ОСТАННЄ

ВІКТОРІЯ ВАСИЛЬЧУК

Українські архіви "під прицілом": як росія краде нашу історичну пам'ять

ЯРНО ХАБІХТ МУНІР МАМЕДЗАДЕ

Вакцинація на захисті майбутнього України - cтійкість під час війни та щеплення від смертельних хвороб

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Досвід і уроки трирічної давнини для нас сьогоднішніх

МА ШЕНКУНЬ

"Тарифна дубина" США не зламає хребет Китаю

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

AI – круто і дуже корисно, але є три "але"

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Збитки замість прибутків, або чому Укрзалізниці необхідно оптимізувати норми продажу металобрухту

МАКСИМ ТКАЧЕНКО

Demining Market: все для безпечного розмінування в один клік

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

ОЛЕКСІЙ МОВЧАН

Чому держава більше не має "роздавати" майно через схему "невідʼємних поліпшень" за безцінь

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Вікно можливостей для України та Польщі: як відновити взаємну довіру завдяки цифровим технологіям

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА