Інтерфакс-Україна
18:46 18.04.2024

Автор КОСТЯНТИН БОНДАРЄВ

Вибори до Європарламенту: збільшення ваги євроскептиків, але не критично

3 хв читати
Вибори до Європарламенту: збільшення ваги євроскептиків, але не критично

Костянтин Бондарєв, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури

 

Для нашої країни 2024 рік на міжнародній арені обтяжується проведенням виборів у ключових наших союзників, зокрема США та вибори до Європарламенту. Фокус нашої уваги обходять вибори саме до Європейського парламенту, які відбудуться 6-9 червня цього року. Ці вибори будуть надзвичайно важливими, адже вони можуть призвести до значних змін у Європейському Союзі.

Європейський парламент являється законодавчим органом Європейського Союзу, що обирається прямим голосуванням громадянами Європейського Союзу. Спільно з Радою Європейського Союзу і Європейською комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС. До речі саме Європарламент являється єдиною інституцією в ЄС, яка формується шляхом прямих виборів.

Депутати Європейського парламенту обираються громадянами країн ЄС кожні 5 років. Складається з 705 депутатів від усіх країн ЄС. Кількість євродепутатів у кожній країні різна: більш густонаселені країни мають більше депутатів, ніж невеликі, менш населені країни. Євродепутати з різних країн ЄС зі схожими політичними поглядами не створюють окремі групи у своїх країнах, а працюють разом у політичних групах подібно до роботи в національних парламентах.

Для нашої країни важливо розуміти, що саме Європейський парламент ухвалює рішення щодо законів ЄС разом із Радою Європейського Союзу. Він також затверджує бюджет Євросоюзу. Наприклад, нещодавно в березні Європарламент ухвалив резолюцію щодо використання конфіскованих російських активів на відбудову України. Тому важливо, щоб євроцентричні сили зберегли контроль в головному законодавчому органі ЄС.

Протягом останніх років, на тлі ковіду, економічної кризи та війни в Україні,  в Європі популярності набирають популісти та євроскептики. За останні роки популярність євроскептиків значно зросла. За прогнозами вони можуть отримати чверть місць в Європарламенті.

Досить часто саме популісти закликають до припинення підтримки України та дружбі з агресором. Росія робить ставку на крайні праві та крайні ліві сили в ЄС, щоб дестабілізувати Європейський союз. Саме російські інформаційні війська часто допомагають таким силам в Європі прийти до влади. Зокрема сприяють поширенні дезінформації в середині Європейського Союзу. Саме євроскептики часто поширюють неправдиву інформацію про ЄС.

Україні важливо працювати зі всіма політичними силами в Європі, щоб переконувати їх та заручатися підтримкою. Частина політичних сил, які не підтримують нашу країну у війні з росією можуть змінити свою думку через суспільний тиск. Приклад лідерки найбільшої опозиційної сили у Франції Марі Ле Пен, гарний тому приклад. Нещодавно вона публічно засудила російську агресію, що є неабияким прогресом.

Вибори до Європейського парламенту 2024 року стануть важливим викликом для ЄС. Очевидно, що вага євроскептиків може вирости, але точно не призведе до радикальних змін. Важливо продовжувати комунікацію з європейськими партіями на між партійному рівні та інтегровуватися в політичну систему Європи.

 

ОСТАННЄ

МА ШЕНКУНЬ

"Тарифна дубина" США не зламає хребет Китаю

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

AI – круто і дуже корисно, але є три "але"

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Збитки замість прибутків, або чому Укрзалізниці необхідно оптимізувати норми продажу металобрухту

МАКСИМ ТКАЧЕНКО

Demining Market: все для безпечного розмінування в один клік

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

ОЛЕКСІЙ МОВЧАН

Чому держава більше не має "роздавати" майно через схему "невідʼємних поліпшень" за безцінь

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Вікно можливостей для України та Польщі: як відновити взаємну довіру завдяки цифровим технологіям

ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Мисливська культура вбиває

ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ

Grain from Ukraine: загальний обсяг поставок перевищив 280 тисяч тонн, нещодавні вантажі прибули до Африки та Близького Сходу

РОМАН ВОЛОШЕНЮК

Аукціони з підтримки ВДЕ: чому в Україні вони поки що не привертають увагу інвесторів?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА