15:15 27.03.2018

Українські аграрії забезпечені добривами для посівної повністю

2 хв читати
Українські аграрії забезпечені добривами для посівної повністю

Українські аграрії повністю забезпечені мінеральними добривами для проведення весняних польових робіт, і розширення загороджувальних заходів з імпорту міндобрив не створить штучного їх дефіциту, повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

"Станом на сьогодні для весняно-польових робіт ринок мінеральних добрив повністю забезпечений. Це підтвердило Міністерство аграрної політики та продовольства, профільні асоціації та виробники. Минулого року зусиллями уряду, депутатів Верховної Ради, асоціацій ми запустили роботу підприємств із виробництва міндобрив, але вони поки що не працюють на повну потужність. Я говорю про ОПЗ, "Сумихімпром", Сєвєродонецький "Азот", Черкаський "Азот" та інші", - сказав він, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" на прес-брифінгу у вівторок.

Віце-прем'єр також зазначив, що стосовно імпортних міндобрив із РФ діють 12 захисних торгових заходів, зокрема 10 - антидемпінгових, а також компенсаційна та спеціальні заходи.

За словами С.Кубіва, штучного дефіциту мінеральних добрив для весняних робіт немає, проте є питання до категорії добрив, що використовуються в осінніх роботах.

"Зараз велике прохання до депутатів, щоб восени ми врегулювали це питання не постановою, а на законодавчому рівні", - наголосив він.

С.Кубів зазначив, що рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) із РФ з підвищенням мита на імпорт мінеральних добрив із Росії до 42,96%, прийняте 26 березня, було одноголосним.

Як повідомлялося, антидемпінгові мита для ПАТ "Дорогобуж" становитимуть 29,25%, для інших експортерів і загалом для РФ - 42,96%. Рішення комісії набуває чинності з дня опублікування повідомлення в "Урядовому кур'єрі".

"Ми провели продуктивну роботу з депутатами і комітетами парламенту щодо врегулювання цього питання. Ми за відкритий ринок, конкуренцію і диверсифікацію, однак практика свідчить, що у постачанні міндобрив із РФ має місце контрабанда", - зазначив С.Кубів.

Згідно з інформацією МЕРТ, комісія дійшла висновку, що постачання мінеральних добрив російськими виробниками та експортерами відбувалося з численними порушеннями в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну. Крім того, комісія вбачає загрозу подальшого обходу чинних антидемпінгових мит із боку таких постачальників.

Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються зазначені антидемпінгові заходи, з метою недопущення обходу цих заходів із боку російських виробників і експортерів мінеральних добрив.

Кабінет Міністрів України 14 березня 2018 року прийняв рішення запровадити тимчасову заборону на ввезення російських мінеральних добрив. Крім того, було внесено пропозицію розширити перелік товарних кодів, на які поширюються мита, збільшити їх.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зростання реального ВВП України в березні-2024 залишилося близьким до 5%

НБУ в четвер послабив гривню на 6 коп. - до нового мінімуму

ЄС розробить додаткові тарифи на російські та білоруські агропромислові товари

"Укрнафта" зменшить споживання електроенергії на своїх АЗК

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" може застосовувати графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА