Інтерфакс-Україна
14:45 07.06.2018

Рада звільнила Данилюка з посади міністра фінансів

2 хв читати
Рада звільнила Данилюка з посади міністра фінансів

Верховна Рада в четвер звільнила міністра фінансів Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України за поданням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", це рішення підтримали 254 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

О.Данилюк очолив Міністерство фінансів в середині квітня 2016 року, коли було призначено новий уряд Володимира Гройсмана, і змінив на цій посаді Наталію Яресько.

Першим заступником міністра з кінця квітня 2016 року є Оксана Маркарова, яка з березня 2015 року обіймала посаду заступника міністра - керівника апарату, а тепер буде виконувати обов'язки глави Мінфіну.

З 1998 по 1999 рік і з 2001 по 2003 рік О.Маркарова обіймала посади радника з економічної політики і менеджера із зовнішніх і корпоративних зв'язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), яким керувала Н.Яресько. А до приходу в Мінфін 12 років очолювала інвестиційну групу ITT як голова правління - президента ПрАТ ІК "ITT-Інвест". Є також членом наглядових рад державних Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і ПриватБанку.

Виступаючи в Раді, О.Данилюк зазначив, що йому інкримінують те, що він "виніс сміття з хати". "Коли ви наділили мене повноваженнями міністра фінансів, я йшов не в хату, я йшов будувати ефективну, сучасну фінансову систему України і Адміністрації фінансових розслідувань, йшов боротися з корупцією, з розбазарюванням державних коштів", - заявив міністр перед відставкою.

На його думку, він також "з честю і гідністю" відстоював інтереси країни перед міжнародними партнерами. Він підкреслив, що саме співпраця з міжнародними організаціями є єдиною альтернативою співпраці з РФ, і так буде доти, доки в Україні не будуть створені сильні незалежні органи влади, які повернуть довіру громадян.

"Немає людини - немає проблеми, але в 21 столітті такі принципи вирішення проблем не працюють. Треба приймати державницькі рішення, а не керуватися підлітковими комплексами, які будуть коштувати державі мільярдів", - заявив перед голосуванням О.Данилюк, закликавши депутатів розірвати кругову поруку.

ОСТАННЄ

ЄБРР через зміни у статут може заблокувати "Укренерго" EUR141 млн та вимагати дострокової сплати EUR533 млн – член енергокомітету

Канада продовжила на рік безмитний режим для товарів з України

Відміна ATM у торгівлі з ЄС зачіпає 17 тарифних квот, Україна сподівається вирішити проблему днями – Свириденко

НБУ оштрафував "НоваПей" на 90,7 млн грн, ТАСкомбанк на 11 млн грн та "ПрофітГід" на 6,4 млн грн

Сума наданих енергокредитів у травні зменшилась у 5 разів, а сума схвалених зросла у 13,5 разів – НБУ

НБУ чекає від уряду додаткові аргументи подовження валютних розрахунків за групою товарів до 270 днів

Зміна статутів ОГТСУ та "Укренерго" спрямована на посилення позицій керівників компаній перед НР – Галущенко

Дефіцит жита і подорожчання житнього хлібу в 2025/2026 МР буде 100% – галузева асоціація

Мінагрополітики не обмежуватиме експорт олійних культур заради завантаження переробних підприємств – міністр агрополітики

Надходження до місцевих бюджетів по ПДФО зросли на 20%, по акцизному податку - на 38% - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА